Pamiętacie Zofię z serialu "13 posterunek"? Postanowiła zrezygnować z aktorstwa. Teraz ma 70 lat

Joannę Sienkiewicz niegdyś porównywano do Katarzyny Figury i Marii Probosz. Dla większości widzów zawsze kojarzyć się jednak będzie z rolą Zofii ze znanego serialu "13 posterunek". Właśnie z tego powodu aktorka czuła się zaszufladkowana, a z czasem całkowicie zrezygnowała z aktorstwa.

Joanna Sienkiewicz ukończyła w 1976 roku warszawską Szkołę Teatralną. Miała już wówczas za sobą swój pierwszy debiut filmowy. Najbardziej znana większości widzom jest jednak z roli Zofii, w którą wcielała się przez rok w serialu "13 posterunek". Jak później potoczyła się jej kariera?

Zobacz wideo Popkultura odc. 111

Postać Zofii z "13 posterunku" zaszufladkowała ją na lata 

Po raz pierwszy na ekranie Joanna Sienkiewicz wystąpiła w 1975 roku w filmie "Doktor Judym". Później otrzymała angaż m.in.: do "Motylem jestem, czyli romans 40-latka", "Punkt widzenia" czy "Konopielka". Wystąpiła w wielu rozbieranych scenach i nie miała z nimi żadnego problemu. Po występie w "Życie wewnętrzne" zniknęła z show-biznesu na 10 lat. 

 

Powróciła w 1996 roku rolą w filmie "Wezwanie", a rok później zyskała sympatię milionów widzów, udziałem w "13 posterunku". Pojawiła się w 8. odcinku "Dwie Zofie" zastępując policjantkę Zofię graną przez Ewę Szykulską. Niestety jak później przyznała, ta rola zaszufladkowała ją na lata. Miała bowiem problem ze znalezieniem ciekawych i niekomediowych ról. W jednym z wywiadów wspominała, że "lepiej nie przyjąć jakiejś roli, niż grać tylko po to, by grać". 

Czym obecnie zajmuje się Joanna Sienkiewicz? 

Później można było aktorkę zobaczyć jeszcze w produkcjach tj. "Dzień świra", "Na dobre i na złe", "Magda M" czy "Ojciec Mateusz". To właśnie po udziale w tym ostatnim serialu postanowiła w 2014 roku całkowicie zrezygnować z aktorstwa. Niewiele wiadomo o jej życiu prywatnym. Gwiazda nie udziela wywiadów, a na jej facebookowym profilu nie pojawia się wiele zdjęć. W ostatnich latach Sienkiewicz skupiła się na pomaganiu zwierzętom, promując akcje adopcyjne. 

Joanna Sienkiewicz i Artur ŻmijewskiJoanna Sienkiewicz i Artur Żmijewski kadr z serialu Ojciec Mateusz vod/tvp.pl

 
Więcej o: