Co zrobić, aby pelargonia obficie kwitła? Wprowadź w życie te banalne trzy zasady. Efekt cię zaskoczy

Odpowiedź na pytanie co zrobić, aby pelargonia obficie kwitła, nie jest zbyt skomplikowana. Roślina ta jak każda inna rośnie bujnie gdy ma zapewnione optymalne dla niej warunki. Jeżeli zostaną jej zapewnione, możemy cieszyć się wtedy licznymi pąkami.

Pelargonia to jeden z popularniejszych kwiatów balkonowych i na okiennych. Zdobi ona wiele polskich domów, gdyż jej kwiaty są niezwykle urodziwe a uprawa niezbyt skomplikowana. Dziś przedstawimy jak dbać o nią w odpowiedni sposób.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Co zrobić, aby pelargonie obficie kwitła? Ważna jest odpowiednia pielęgnacja

Pelargonie mają długi okres kwitnienia, dlatego są tak lubiane. Ich wspaniałą paletą barw możemy cieszyć się od maja, aż do pierwszych przymrozków. Aby jednak posiadały one obfite kwitnienie cały sezon, musimy o nie odpowiednio zadbać. Po pierwsze zapewnij im odpowiednie stanowisko. Rośliny te najbardziej lubią słoneczne miejsca. W półcieniu będą słabiej kwitły.

Jak dbać o pelargonie, aby bujnie kwitła? Zadbaj o ziemie

Kolejnym ważnym aspektem jest zapewnienie pelargonii odpowiedniej ilości ziemi. Nie może zostać ona umieszczona w zbyt małej donicy, ponieważ lubi ona dużą ilość gleby. Sadząc je, należy pozostawić co najmniej 20 cm odstęp między roślinami.

Jak podlewać pelargonie latem? To bardzo ważny element dbania o jej kwiaty

Pelargonia pochodzi z Afryki Północnej, dlatego przystosowana jest do magazynowania wody w liściach oraz okresowej suszy. To dlatego, choć odpowiednie jej podlewanie jest bardzo ważnym aspektem pielęgnacji, należy robić to stosunkowo rzadko. Tylko wtedy gdy czujemy, że podłoże jest ciepłe i suche. Wykonując tę czynność, dodatkowo zadbajmy, aby nie zamoczyć liści a wodę dostarczyć bezpośrednio do korzeni.

Tylko w upalne dni zaleca się podlewać te kwiaty dwa razy dziennie. Jednak nie robimy tego wtedy w dużych ilościach. A samą czynność wykonujemy rano i po południu. Chłodniejsze temperatury pozwolą roślinie dokładnie zaabsorbować wodę w swoje korzenie.

Więcej o: