Drobny trik, który odmieni twoje życie. Pokrój cytrynę i połóż ją obok łóżka

Cytrynę chętnie dodajemy do herbaty czy skrapiamy nią sałatki. Wiemy też dobrze, że jest bogatym źródłem witaminy C. Często więc jest składnikiem czy to domowych, czy też aptecznych lekarstw stosowanych na infekcje. Cytryna ma także właściwości, które powinniśmy wykorzystywać w sypialni.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl 

Cytryna. Wystarczy ją pokroić i położyć na stoliku nocnym

Cytryna jest źródłem wielu składników odżywczych, minerałów i oczywiście witamin. Choć jej kwaśny smak może odstraszać naprawdę warto ją włączyć do swojej diety. Oprócz witaminy C zawiera także witaminę E, witaminy z grupy B, sód, potas, magnez, żelazo. Jest więc pomocna w leczeniu drobnych infekcji, wspomaga profilaktykę, a także proces odchudzania. Regularne picie wody z cytryną pomoże nam także usprawnić funkcjonowanie wątroby czy przebieg procesów trawiennych.

Ale to nie wszystko. Kiedy położymy pokrojone plasterki cytryny obok łóżka, także odczujemy jej zbawienną moc. Dzięki cytrynie znikną nasze problemy z bezsennością czy zniwelujemy stres.

Zobacz wideo Zapach cytryny łagodzi u niektórych ból głowy

Cytryna i znikają problemy ze snem

Jak to możliwe? W jaki sposób cytryna pomoże nam zasnąć spokojnym, mocnym snem? Wszystko za sprawą aromaterapii. Intensywny cytrynowy zapach pomaga zasnąć. Szybko uspokaja i wprowadza nas w stan głębokiego relaksu. Jeśli chcemy przyspieszyć zasypianie, spotęgować efekt działania aromatu cytrynowego, wystarczy  posypać kawałki owocu solą.

Jeśli mamy problem z koncentracją, także warto sięgnąć po cytrynę. Zapach unoszący się z plasterków cytryny skutecznie wyostrzy nasze zmysły i orzeźwi nas w trakcie trudnego dnia.

Cytryna i komary

Cytryny bardzo nie lubią różne owady. Szczególnie komary. Warro więc położyć kawałki cytryny obok łóżka choćby i z ich powodu. Świetnym pomysłem jest też wtarcie w skórę świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Zapobiegnie on ukąszeniom owadów w nocy. Wystarczy wetrzeć sok z cytryny zaledwie w kilka miejsc na skórze – na przykład w zgłębienia łokci czy też w szyję.

Więcej o: