Pamiętacie Tomsona z "Idola"? Lider Afromental musiał pogodzić się z porażką. "Nie chciało mi się gadać"

Tomasz "Tomson" Lach dziś jest jurorem talent show, jednym z najbardziej rozpoznawalnych frontmanów w kraju, uwielbianym przez publiczność liderem "Afromental". Beatboxer i wokalista, zanim stał się sławny, próbował swoich sił w "Idolu". Niestety, nie poszło mu dobrze.

Tomson, czyli tak naprawdę Tomasz Lach dzielnie walczył o swoją pozycję w show-biznesie. Pierwsze wideo z próbkami jego głosu z wczesnych lat 2000 nadal krążą po sieci, a dzięki nim można zaobserwować, jak dużą przemianę przeszedł. Jego wokal stał się pewniejszy i o wiele bardziej rozwinięty. Niestety, trampolina do kariery nie zadziałała tak, jak planowano na początku. Muzyk próbował swoich sił w programie "Idol" licząc na szansę od losu. Odpadł przed odcinkami finałowymi, do czego przyznał się niedawno na łamach programu "The Voice of Poland", gdzie jest jurorem.

Zobacz wideo Niezwykle poruszająca historia 14-latka z „The Voice Kids". Rodzice go zostawili

Tomson w Idolu. Jak poradził sobie wokalista "Afromental"?

Tomasz Lach wziął udział w czwartej edycji "Idola", która miała miejsce w 2005 roku. Ten sezon wygrał Maciej Silski, który w finale rywalizował m.in. z nadal dziś popularnym Sławkiem Uniatowskim. Tomson nie dostał się jednak do finału, ani do grupy finałowej, a odpadł tuż przed końcowym etapem. Na próżno szukać nagrań z jego występów w show, ponieważ dokumentowane są jedynie finałowe, solowe występy. Zamiast tego, możemy znaleźć wideo z ewolucją jego głosu na przestrzeni lat.

 

Edyta Herbuś Strój kąpielowy Herbuś to hit za 79 zł! Można go nosić na kilka sposobów

Tomson przeżył porażkę i nie poddał się w dążeniu do celu

W jednym z odcinków programu "The Voice of Poland" jurorzy zaczęli rozmawiać o tym, jak wspominają udział w talent show. Przykładowo, Cleo brała udział w programie "X Factor". Wypowiedziała się ona, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson. Przyznał, że przegrana mocno go poruszyła.

Było ciężko. W ogóle nie chciało mi się gadać. Było smutno i przykro, że to się już kończy, że następny etap jest taki fajny, a mnie w nim nie będzie

Tomson założył zespół Afromental w 2004 roku, czyli rok przed startem w "Idolu", jednak na swoim koncie ma bardzo liczne sukcesy, które działy się przed lub obok jego działalności w zespole. Jest m.in. zdobywcą pierwszej nagrody w Festiwalu Muzyki BigBeatowej w Żarach. Wraz z drugim liderem formacji- Baronem debiutowali występem na I Przeglądzie Młodych Kapel Gazety Olsztyńskiej. Za interpretację utworu „Bananowy Song" grupy Vox dotarli do „Złotej dziesiątki" Festiwalu Muzyki Młodzieżowej Gama w Kołobrzegu oraz uzyskali wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Obecnie, zespół ma na swoim koncie pięć płyt, a grupa cieszy się ogromną popularnością. W jego skład wchodzą:

  • Tomasz „Tomson" Lach – wokal
  • Bartosz „Śniady" Śniadecki – keyboard
  • Tomasz „Torresiwo" Torres – perkusja
  • Wojtek „Lajan" Witczak – gitara basowa
  • Aleksander „Baron" Milwiw-Baron – gitara
 
Więcej o: