Jak pozbyć się os z tarasu i ogrodu? Poznaj naturalne metody ich odstraszania. Problem szybko zniknie

Zastanawiasz się jak pozbyć się os z tarasu i ogrodu? Te cieszące się złą sławą owady budzą lęk gdy tylko pojawią się w naszej okolicy. Są jednak ważną częścią ekosystemu dlatego, zamiast skupić się na ich zabijaniu, warto zastosować środki odstraszające. Znamy niezwykle skuteczne domowe metody.

W związku, z tym że osy tak jak każdy inne owady mają swoje ważne miejsce w ekosystemie, w momencie pojawienia się pojedynczych okazów w naszym otoczeniu nie musimy od razu ich zabijać. Warto postawić na sposoby ich odstraszania, które są równie skuteczne. Mało kto wie, że osy żywią się mączlikami, gąsienicami i mszycami. Powinni je zatem doceniać przede wszystkim właściciele mniejszych lub większych ogródków.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Małgorzata Kożuchowska Spodnie Małgorzaty Kożuchowskiej optycznie wydłużają nogi! Podobne są za 39 zł

Znamy niezawodny sposób na osy. Warto o to zadbać

Musimy pamiętać, że osy nie pojawiają się w naszym ogrodzie czy domu bez powodu. Jeżeli w najbliższej okolicy nie ma ich gniazda, a podczas wypoczynku na tarasie zaczynają pojawiać się ci niechciani goście, sposób na ich pozbycie się jest prosty.  Owady te przyciąga przede wszystkim to, co słodkie, czyli wszelkiego rodzaju napoje, ciastka, owoce. Osy wręcz uwielbiają słodkie zapachy, zarówno ciast, jak i kwiatowych perfum. Jeżeli pozbędziemy się tego co je przyciąga, osy równie szybko powinny zniknąć.

Jak pozbyć się os z ogrodu? Wykorzystaj ten zapach

Jeżeli nie jesteśmy w stanie ukryć zapachu soku lub użytych już perfum i osy powracają, warto postawić na domowe metody odstraszania tych owadów. Jednym z najskuteczniejszych jest olejek goździkowy. Dla człowieka jego zapach jest zazwyczaj przyjemny. Osy jednak szczególnie go nie lubią i trzymają się z daleka od jego źródła. Aby to wykorzystać przeciwko nim, wystarczy tylko przygotować roztwór z wody i olejku goździkowego, który można rozpylać w pomieszczeniu lub na tarasie. Warto spryskać nim również tekstylia, np. zasłony, tapicerowane meble, poduszki.

Balkon (zdjęcie ilustracyjne) Co sadzić w sierpniu na balkonie? Te rośliny będą piękne jesienią

Co na użądlenie osy? Łatwo sobie z nim poradzić

Osy wyrobiły sobie opinię bardzo agresywnych i nie są zbyt lubiane przez ludzi. Warto jednak wiedzieć że jeżeli nie zostaną sprowokowane lub nie zbliżymy się zbytnio do ich gniazda, nie powinny one zaatakować nas bez powodu. Choć oczywiście nawet wśród tych owadów występują rodzaje, które bywają szczególnie niebezpieczne jak vespula germanica lub vespula vulgaris.

Co jednak powinniśmy zrobić gdy dojdzie do ugryzienia? Jeżeli nie jesteśmy osobami uczulonymi na użądlenia tych owadów, wystarczy miejsce po użądleniu przemyć np. wodą z mydłem. Następnie przyłożyć okład z octu lub cytryny, a także kompres chłodzący.

Więcej o: