Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły? Wymieszaj dwa produkty z kuchni, a twoje pasma będą długie i piękne

Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły? Na porost sprawdza się mieszanka dwóch produktów, które można uznać za podstawowe wyposażenie każdej lodówki. Wymieszaj je ze sobą, a uzyskasz długie pasma w ekspresowym tempie!

Długie włosy to marzenie niejednej kobiety. Można z nich ułożyć oryginalną fryzurę, a przy okazji pięknie wyglądają w zestawieniu z wieloma stylizacjami. Piękne i lśniące uznawane są za bezapelacyjny atut. Co zrobić, aby szybciej rosły? Wystarczą dwa produkty, które masz w swojej kuchni.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły? Przede wszystkim dieta

Zanim wyjaśnimy, jak przyspieszyć wzrost włosów, radzimy, aby zastanowić się, co jest przyczyną tego, że wolno rosną. Jedną z nich może być niewłaściwa dieta. Jeśli nie ma w niej warzyw i owoców, czyli produktów zawierających wiele witamin, włosy mogą być niepobudzone do wzrostu, suche i łamliwe. Na porost włosów zaleca się jeść m.in. czarną porzeczkę, jagody, maliny, owoce cytrusowe, paprykę, jarmuż, szpinak. Wybieraj też produkty z dużą zawartością witaminy E.

Co zrobić, aby włosy szybciej rosły? Napój na porost włosów z drożdży i mleka

Drożdże ma w domu chyba każdy. Zawierają bardzo dużo witaminy B, która wspomaga porost włosów, dlatego warto włączyć je do diety. Z ich użyciem przygotujesz niezbyt smaczny, ale bardzo przydatny w hodowaniu długich kosmyków napój. Wystarczą drożdże i mleko w temperaturze pokojowej.

Sposób przygotowania: Weź półtorej kostki drożdży spożywczych, rozdrobnij je i włóż do kubka. Następnie kubek zalej wrzątkiem lub gotującym się mlekiem. Mieszaj całość aż do rozpuszczenia i wypij, kiedy ostygnie. Taką miksturę należy pić najlepiej co drugi dzień. 

Innym skutecznym sposobem jest stosowanie wcierek na włosy. Olejowanie ich i pobudzanie skóry głowy, a tym samym cebulek może okazać się zbawienne dla naszych lichych kosmyków.

Więcej o: