Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Uciążliwe insekty mogą być naszą prawdziwą zmorą. Choć w sklepach dostępnych jest wiele produktów, które pomogą się nam z nimi uporać, warto spróbować najpierw się ich pozbyć domowymi sposobami. Zobaczcie, co się najlepiej sprawdzi!

Mrówki, muszki czy komary szczególnie w okresie wiosenno-letnim tłumnie pojawiają się w naszych domach czy ogrodach. Choć każdy z tych insektów pełni określoną funkcję w ekosystemie, to jednak mimo wszystko mogą być dla nas prawdziwą udręką. Czy istnieje jakiś sposób, żeby się ich pozbyć

Pięć sposobów na uciążliwe insekty

Okazuje się, że istnieje, i to nie jeden, a aż pięć. Wiele osób wykorzystuje zioła do gotowania, ale jak widzimy w materiale wideo, sprawdzą się one również świetnie w kwestii insektów. 

Stawiacie sobie takie zioła na parapecie lub sadzicie je w ogródku, wtedy mrówki omijają je szerokim łukiem

- zdradza nam Tomasz Pazdyk w nowym odcinku. 

Przy wyborze ziół warto zwrócić uwagę na intensywność zapachu. Najlepiej sprawdzą się te, których woń jest bardzo intensywna, czyli lawenda, melisa, mięta czy bazylia. 

A co jeśli chcemy pozbyć się komarów? Wtedy warto zaopatrzyć się w rozmaryn. Jeśli jesteście ciekawi, jak jeszcze poradzicie sobie z insektami, zobaczcie naszego nowego "Myka".

Więcej o: