O występach na scenie Anna Wojton marzyła już od najmłodszych lat. Początkowo chciała być natomiast śpiewaczką operową. Rodzice woleli zaś, aby ich córka wybrała bardziej praktyczny zawód. Wojton nie zrezygnowała jednak ze swoich planów i ostatecznie została absolwentką Studia Wokalno-Aktorskiego im. Baduszkowej w Gdyni, ale też wrocławskiej filii PWST w Krakowie. Jak później potoczyła się jej kariera?
Wojton zadebiutowała rolą panny młodej w filmie "Przyspieszenie" z 1984 roku. Widzowie zaczęli ją jednak rozpoznawać dopiero po udziale w produkcji "Nowy Jork, czwarta rano", w której zagrała Agnieszkę. Ludzie podobno zaczepiali ją na ulicy i porównywali do Katarzyny Figury.
Kolejnym sukcesem zawodowym okazał się serial "W labiryncie". Przez dwa lata wcielała się w nim w rolę Marioli Kaczorek. Wspominała w jednym z wywiadów, że wówczas "kochało się w niej pół Polski", a kobiety pragnęły mieć taką fryzurę jak ona. Wojton mimo wszystko postanowiła zrezygnować z serialu:
- Po trzech sezonach serialu stwierdziłam, że Mariola mnie znudziła, że nic nie wnosi nowego w moje życie i muszę szukać czegoś bardziej interesującego. I tak też zrezygnowałam z "Labiryntu". Na własne życzenie!
Niestety inne ciekawsze propozycje nie nadeszły. Aktorka postanowiła wyjechać do Sztokholmu, gdzie jej mąż został dyrektorem Polskiego Instytutu. Czuła się tam jednak bardzo samotna i w 1997 roku postanowiła wrócić z synem do Polski. Nie było to jednak proste zadanie. - Okazało się, że nie jest tak łatwo wrócić do zawodu po tylu latach przerwy. Los sprawił, że zaczęłam grać w teatrze, jak również epizodyczne role w serialach – opowiadała.
Aktorce po powrocie do ojczyzny udało się zdobyć kilka epizodycznych ról. Wystąpiła m.in. w "Na Wspólnej" czy "M jak miłość". Powróciła nawet w "Klanie" jako Mariolka Kaczorek, ale jako gosposia dr Koziełły. W 2011 roku zagrała natomiast Myćkową w serialu "Ranczo". Początkowo zależna od swojego męża prosta kobieta, rozpoczyna pracę wraz z innymi kobietami w miejscowej Spółdzielni przy produkcji kremów.
Ranczo kadr z serialu Ranczo vod.tvp.pl
Najnowszy film, w jakim wystąpiła Wojton to "Lokatorka" z 2021 roku w reżyserii Michała Otłowskiego, w którym zagrała u boku Sławomiry Łozińskiej czy Jana Frycza.