Ubrania pozbawione zagnieceń bez prasowania? To możliwe! Wykorzystaj te sprytne i banalne triki

Prasowanie to żmudne i czasochłonne zajęcie, którego nie lubi większość z nas. Wydaje się, że nie da się pominąć tej czynności. Okazuje się, jednak że jest to możliwe. Wykorzystaj te sprytne triki, aby twoje świeżo wyprane ubrania były pozbawione zagnieceń.

Aby wyglądać schludnie i estetycznie, musimy zadbać, aby nasze ubrania były czyste, ale także i wygładzone. Pognieciona odzież nie prezentuje się dobrze. Prasowanie nie jest jednak czynnością lubianą przez każdego z nas. Dzięki tym trikom twoje świeżo uprane bluzki czy spodnie nie będą musiały trafiać od razu pod żelazko.

Zobacz wideo Sposoby na pogniecione ubrania

Ubrania pozbawione zagnieceń bez prasowania? Jest to możliwe w kilku przypadkach

Zanim przejdziemy do przedstawienia pierwszego triku, należy pamiętać, że w przypadku wielu tkanin prasowanie jest nieuniknione. Łatwo gniecie się i wygląda nieestetycznie np. len czy wiskoza. Prasowania możemy uniknąć w przypadku odzieży uszytej np. z bawełny, jedwabiu, poliamidu, poliestru czy wełny.

Świeżo wyprana odzież bez prasowania. Wykorzystaj ten trik

Jeżeli nie chcesz spędzić długich godzin przed deską do prasowania, musisz pamiętać o jednej bardzo ważnej czynności podczas nastawiania prania. Po prostu nie wkładaj zbyt dużej ilości odzieży do bębna. Ubrania mocno pogniotą się wtedy podczas poszczególnych etapów prania. Unikaj też mocnego wirowania. Sprawia ono, że odzież jest bardzo pognieciona i niestety wymaga wtedy prasowania.

Jak prać ubrania, aby ich nie prasować? Pamiętaj o tych zasadach

Podczas prania i suszenia odzieży należy zwrócić uwagę także na kilka ważnych spraw, aby ubrania nie były pogniecione. Oto one:

  • Do pralki nie wkładaj ubrań zwiniętych w rulon. Staraj się, aby były ułożone w kostkę.
  • Wyciągnij ciuchy z pralki od razu po zakończeniu cyklu. Jeśli ubrania poleżą w bębnie nawet przez kilka minut, powstaną na nich zagniecenia.
  • Po wyjęciu upranych ubrań z pralki należy je energicznie strzepnąć, a bawełniane powyciągać.
  • Susz odzież rozwieszoną na wieszakach.
Więcej o: