Jak pozbyć się zielonej wody w basenie, aby odzyskała krystaliczną czystość? Mamy na to skuteczny sposób

Zastanawiasz się, jak pozbyć się zielonej wody w basenie? Wiele osób w przypadku pojawienia się w nim skupisk glonów decyduje się na całkowitą wymianę zawartości. Niepotrzebnie. W przypadku nawet skrajnie zaniedbanego zbiornika skuteczne mogą okazać się pewne zabiegi. Bez względu na zakres działania. Podpowiadamy co zrobić.

Czyszczenie basenu to ważny obowiązek ich posiadaczy, który zapewni jego trwałość i estetyczny wygląd oraz przejrzystość wody na dłużej. Jeżeli pojawią się skupiska zielonych glonów, opcji jest wiele. Decyzja zależy w dużej mierze, od posiadanych funduszy. Podpowiadamy jak zrobić to na własną rękę.

Zobacz wideo 5 sposobów na insekty

Jak pozbyć się zielonej wody w basenie? Krok po kroku

Czyszczenie wody w basenie to czynność, która pozwala nam na zachowanie jego odpowiedniego stanu i zdatność wody do kąpieli. Ważne, żeby robić to regularnie. W przypadku pojawienia się zielonych ognisk w zbiorniku nie musimy od razu wymieniać całkowicie zawartości. Zacznij od:

  1. Wyczyść zawartość basenu odkurzaczem z zanieczyszczeń stałych takich jak: piasek czy kamienie.
  2. Dokładnie oczyść ściany zbiornika przy użyciu szczotki o miękkim włosiu.
  3. Przeprowadź badanie poziomu pH wody. Odpowiedni przedział to 7,0-7,4.
  4. Oczyść filtr piaskowy. Delikatnie przetrzyj go za pomocą wilgotnej szmatki wykonanej z miękkiego materiału.
  5. Przeprowadź chlorowanie szokowe, czyli uzdatnianie chemiczne. Proces ten pozbędzie się wszelkich bakterii, grzybów oraz drobnoustrojów. W tym celu możesz wykorzystać: podchlorynu sodu, chloru szokowego, nadtlenku wodoru lub preparatów proszkowych na bazie bromu.
  6. Postępuj zgodnie z instrukcją i zaleceniami producenta. Pamiętaj również o ochronnych rękawicach oraz okularach i niekorzystaniu z basenu przez około 24 godziny.

Basen ogrodowy. Jak dbać i oczyszczać? Sięgnij po witaminę C

Stosowanie witaminy C w celu oczyszczenia wody w basenie to popularna metoda, dzięki której pozbędziesz się zielonego zabarwienia. Kwas askorbinowy w ciągu kilkunastu minut da natychmiastowy efekt. Należy jednak pamiętać, że jest to metoda doraźna, która sprawdzi się jeżeli chcemy działać od razu. Nie pozbędziesz się jednak w ten sposób bakterii czy drobnoustrojów.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: