Zwykle używasz go do smażenia, dziś natrzyj nim zlew. Będzie jak nowy!

Zlew to bardzo ważny element każdej kuchni. Myte są w nim nie tylko naczynia czy garnki, ale także płuczemy w nim warzywa czy owoce. Aby zachował swój estetyczny wgląd i czystość, warto o niego odpowiednio dbać. Ten mało znany trik może ci w tym pomóc.

Jeżeli w naszym domu nie posiadamy zmywarki, zlew staje się jednym z głównych elementów wyposażenia kuchennego, przy którym spędzamy wiele czasu. Nie służy on jednak jedynie do zmywania. Pukane są tam warzywa owoce, odcedzane jest też inne jedzenie. Wszystko to sprawia, że należy odpowiednio dbać o jego czystość. W innym wypadku może wyglądać nieestetycznie i być niehigieniczny. Dzięki naszemu trikowi będzie wyglądał jak nowy dużo dłużej.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Pamiętaj o regularnym czyszczeniu zlewu. Dzięki temu będzie schludny

Dla niektórych może wydawać się to oczywiste dla innych niekoniecznie. Regularne dbanie o nasz zlewozmywak powinno wejść w nawyk. O przecieraniu zlewu gąbką z odrobiną płynu do mycia naczyń, powinniśmy pamiętać bowiem codziennie wieczorem. Dzięki tej drobnej czynności zapobiegniemy osadzaniu się kamienia i brudu co w konsekwencji prowadzić może do mocnego szorowania uszkadzającego jego powłokę.

Jak dbać o granitowy zlew? Ten trik sprawi, że będzie wyglądał jak nowy

Jeżeli posiadamy w swoim domu zlew granitowy, oprócz codziennego przecierania warto zastosować jeszcze jeden trik. Raz w tygodniu przygotuj mieszankę stworzoną z sody oczyszczonej i octu. Natrzyj nią dokładnie zlew i pozostaw na kilka minut. Dzięki temu pozbędziesz się niechcianego osadu, który może wyglądać nieestetycznie.

Zwykle używasz go jedynie do smażenia. Dziś natrzyj nim zlew, a nie pożałujesz

Oprócz zabiegów mających na celu wyczyszczenie naszego zlewozmywaka warto pamiętać też o jego konserwacji. Jedna łyżeczka klasycznego oleju do smażenia może zdziałać naprawdę wiele. Warto przecierać nim zlew raz w tygodniu dzięki temu nabłyszczymy go, a z czasem sprawimy, że kolor będzie bardziej intensywny. 

Więcej o: