Zapomniana przyjaźń Małgorzaty Rozenek. Mało kto wie, z kim się kolegowała jako nastolatka

Małgorzata Rozenek-Majdan i Marta Kaczyńska były w przeszłości przyjaciółkami. Ich rodzice byli dobrymi znajomymi, a one uczęszczały do tej samej szkoły baletowej. Z czasem jednak ich drogi się rozeszły.
Zobacz wideo Rozenek pokazała swój ogród. "Przepiękne rośliny i aranżacja"

W 1992 roku Lech Kaczyński został prezydentem w Najwyższej Izbie Kontroli i przeprowadził się wraz z żoną i córką do Warszawy. W stolicy poznał Stanisława Kostrzewskiego - ojca Małgorzaty. Kostrzewski od 1991 roku był dyrektorem Departamentu Organizacyjnego NIK.

Zapomniana przyjaźń

Mężczyźni szybko zaprzyjaźnili się, a ich rodziny zaczęły wspólnie spędzać czas. Marta i Małgorzata, które były w tym czasie nastolatkami, także stały się przyjaciółkami. Co więcej, dziewczyny uczęszczały do tej samej szkoły baletowej.

W pewnym momencie ich drogi jednak się rozeszły. Marta stała się buntowniczką - ogoliła głowę, chodziła w glanach. - Miałam wtedy dwanaście lat, chodziłam w glanach kupionych pod Pałacem Kultury i przez pewien czas nosiłam dość oryginalną fryzurę. [...] Mama właściwie nie miała nic przeciwko temu, żebym chodziła w wojskowych butach. Kazała mi jedynie wyjąć agrafkę z ucha - opowiadała o swojej fascynacji kulturą punk w książce "Moi rodzice".

Gosia interesowała się losami Marty

Natomiast Małgorzata Rozenek pozostała grzeczną dziewczynką. Nastolatki straciły więc w pewnym momencie kontakt. Obecnie żadna z kobiet nie wypowiada się publicznie na temat łączącej ich w okresie nastoletnim zażyłości.

- Nie spotykały się, ale Gosia interesowała się losami Marty. A jej ojciec, przyjaciel Lecha, opowiadał, co u niej słychać: o wczesnym macierzyństwie, rozwodzie z mężem, ślubie z Marcinem Dubienieckim - zdradził jakiś czas temu informator "Na Żywo".

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: