Jak pozbyć się kreta z ogrodu i trawnika? To prostsze niż myślisz! Znamy 3 tanie i skuteczne triki

Po twojej głowie chodzi uporczywa myśl jak pozbyć się kreta z ogrodu i trawnika? Nie musisz się już tym dręczyć. Jest to prostsze, niż się wydaje. Zdradzimy dziś na ten problem aż trzy skuteczne domowe sposoby. Są tanie i proste.

Wciąż pojawiające się na nowo kopce na naszym trawniku i w ogrodzie mogą podnosić ciśnienie. Zwłaszcza jeżeli staramy się walczyć z tymi wciąż powracającymi małymi stworzeniami. Musimy pamiętać, że krety pomimo pozostawianych nieestetycznych śladów są pożyteczne i zjadają owady, dlatego skupmy się jedynie na ich odstraszeniu, a nie zabiciu. Oto kilka metod, które pomogą ci pozbyć się ich szybko i skutecznie.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Naturalne odstraszacze na krety w ogrodzie. Wykorzystaj ocet

Jeżeli chcemy w szybkim czasie odstraszyć krety ze swojego ogrodu, musimy wyposażyć się w ocet. Wystarczy rozcieńczyć go w proporcjach 1:10 i wlać wprost do otworu kretowiska. Sam kopiec po tej czynności zasypać. Przez następne dni powtarzać  zabieg wlewając w kolejne kopce kretowiska stworzony roztwór. Te zwierzęta nie lubią tego ostrego zapachu, w związku z tym szybko uciekną.

Co ważne nie zalewajmy i zakopujmy wszystkich kopców na raz. Dajmy szanse na to, aby kret uciekł.

Jak pozbyć się kreta z ogrodu warzywnego i ozdobnego? To proste

Jeżeli w naszym ogrodzie warzywnym czy ozdobnym co sezon pojawiają się krety, warto zabezpieczyć się przed tymi wizytami wcześniej. Zasadź tam rośliny, których zapachu nie znosi ten mały ssak. Należ do nich np.:

  • czarny bez
  • aksamitki
  • bazylia
  • komosa
  • czosnek
  • narcyz

Jak pozbyć się kreta z trawnika? Wykorzystaj nielubiane zapachy

Poza samym zasadzeniem czosnku możemy wykorzystać go także na inny sposoby. Jeżeli kret zadomowił się na twoim trawniku, przygotuj naturalny odstraszacz. W kretowiskach umieść obrane i rozgniecione ząbki czosnku. Dodatkowo warto widzieć, że te małe ssaki bardzo nie lubią zapachu ludzkich włosów i sierści zwierząt. W związku z tym kłębki włosów ze szczotki umieść w kopcach razem z czosnkiem. Kret szybko powinien zmienić miejsce żerowania.

Więcej o: