Jak pozbyć się kuny? Wydaj 4 zł, a zniknie z twojej posesji na dobre

Kuny, choć są bardzo urocze, to niestety potrafią wyrządzić niemałe szkody. Ponadto najczęściej poszukują schronienia w garażach, piwnicach, a zdarza się, że też w skrytkach na narzędzia. Jak pozbyć się kuny, gdy pojawi się na naszej posesji? Znamy skuteczne rozwiązanie.

Kuna to zwierzę, którego waga zazwyczaj sięga od 1 do 2,5 kg, jednak szkody, jakie potrafi wyrządzić, często można liczyć nawet w tysiącach złotych. Przegryza bowiem kable, folię dachową, wszystkie elementy gumowe czy przewód pod maską samochodu. Jak pozbyć się jej zatem ze swojej posesji? Poznaj dwa najskuteczniejsze sposoby

Zobacz wideo 5 sposobów na insekty

Jak się pozbyć kuny? Pamiętaj, że nie możesz skorzystać ze wszystkich metod

Kuny są zwierzętami bardzo ostrożnymi i płochliwymi, dlatego zdarza się, że przegonienie ich z posesji nie jest łatwym zadaniem. Należy mimo wszystko pamiętać, że są one prawnie chronione, a to oznacza, że nie można ich wypłoszyć ani pozbyć się w sposób zagrażający ich życiu czy też po prostu niehumanitarny. 

Domowe sposoby na kunę. Wydaj kilka złotych i pozbądź się problemu 

Wśród jednych z najpopularniejszych sposobów na wypłoszenie kuny z posesji znajduje się... kostka do WC. Choć dla niektórych może brzmieć to dziwnie, to zapach ten je odstrasza. Aby jednak zadziałał, należy pamiętać o tym, aby: 

  • zawiesić ją w rękawicach, aby nie pozostawić zapachu ludzkiego ciała,
  • zmieniać ją co jakiś czas, by kuny nie oswoiły się z zapachem. 

Jak się pozbyć kuny? Jest też na to inna metoda

Jeśli chcemy mieć 100% pewność, że kuna zniknie z naszego domu, wystarczy zakupić żywołapkę. Jej konstrukcja z dwoma wejściami i mechanizmem zwalniającym zapadkę, sprawia, że możemy zwierzę schwytać w bezpieczny dla niego sposób, a następnie wywieźć. W tym przypadku także należy jednak pamiętać o kilku kwestiach:

  • mocujemy ją w rękawicach, aby kuna nie wyczuła zapachu człowieka, ponieważ się go boi, 
  • dajemy kunie czas na oswojenie się pułapką — zanim do niej podejdzie może, to potrwać kilka dni, 
  • w środku dla szybszego efektu kładziemy przynętę np. świeże jajo.
Więcej o: