Jak wygląda "polska Hermiona"? To właśnie Joanna Kudelska podkładała jej głos w filmie "Harry Potter"

Przygody słynnego czarodzieja z blizną na czole zna chyba każdy. Aktorzy wcielający się w postacie Harrego Pottera, Hermiony Granger i Rona Weasleya zyskali sławę i rozpoznawalność na całym świecie. Produkcja również w Polsce ma rzeszę wiernych fanów. Nie wszyscy jednak wiedzą, kim jest osoba, która użyczała głosu Hermionie w polskiej wersji językowej filmu.

Hermiona Jean Granger to czarownica mugolskiego pochodzenia, którą z pewnością znają nie tylko fani serii książek i filmów o Harrym Potterze. W jej postać wcieliła się Emma Watson. Widzowie poznają ją w pierwszej części, gdy podczas poszukiwań ropuchy Nevile'a, trafiła na Harrego Pottera i Rona Weasleya. Dosiadła się do chłopców, bo zaciekawiło ją, że Ron chciał zmienić kolor sierści swojego szczura o imieniu Parszywek. Tak właśnie rozpoczęła się przyjaźń trójki czarodziejów z Gryffindoru. Niewielu widzów jednak wie, kim jest i jak wygląda "polska Hermiona". 

 
 

Podkładała głos Hermionie w serii "Harry Potter". To był jej pierwszy dubbing w życiu 

To właśnie Joanna Kudelska użyczyła głosu Hermionie we wszystkich częściach filmu. Miała 12 lat, gdy nagrywała kwestię do "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Od początku była to dla niej niezwykła przygoda i jak wyznała w audycji Mistrzowie Drugiego Planu, była to dla niej jednocześnie pierwsza lekcja dubbingu.

Zobacz wideo Wszyscy wiemy, jak zmienili się główni bohaterzy "Harry'ego Pottera". Drugoplanowych postaci dziś nie poznacie!

Do studia przyszła zresztą w szeleszczącej bluzie i musiała się zmienić nią z kimś z produkcji, aby móc nagrywać. Wspominała też, że na pierwszą część filmu, do kina musiała kupić sobie bilet sama. Przyznała jednocześnie, że "ta Hermiona, która się zaczęła, jak była mała, bardzo wpłynęła na całe jej życie". 

Głos Kudelskiej można natomiast usłyszeć także w wielu innych produkcjach tj. "Kot w butach", "Muppety", "Sezon na misia" czy "Smerfy". 

 

Joanna Kudelska na co dzień zajmuje się nie tylko dubbingiem 

Kudelska trzyma się z dala od blasku fleszy i show-biznesu. Choć jak sama przyznaje, jest ekstrawertyczką, to zupełnie nie ciągnie jej na ścianki czy nie czuje potrzeby dzielenia się swoim życiem w mediach społecznościowych. 

We wspomnianej audycji zdradziła natomiast, że dubbingowanie to jej główna praca, ale zajmuje się też reżyserią, copywritingiem, a także kończy... studia prawnicze! Dwa razy próbowała zdawać do szkoły teatralnej, lecz niestety jej się nie udało. Później stwierdziła, że widocznie nie jest to dla niej. 33-latka jest również mamą i jak przyznała, jej dzieci także chciałyby pójść w podobnym kierunku zawodowym jak ona i zresztą stawiają już pierwsze kroki w branży. 

Więcej o: