Zachowujesz się tak na randce? Błąd! "To może wystraszyć". 5 częstych wpadek

Zastanawiasz się, dlaczego niektóre z randek są totalnym niewypałem, mimo że wcześniej całkiem nieźle rozmawiało się wam przez telefon? Perspektywa randki - szczególnie jeśli jest to jedno z pierwszych spotkań - bywa stresująca, co często wpływa na zachowanie. Na co zatem zwrócić uwagę, by chcąc podczas randkowania pokazać się z jak najlepszej strony, nie zaliczyć wpadki?
Zobacz wideo Barbara Kurdej-Szatan poszła na randkę w ciemno. "To było przez Gadu-Gadu"

Stresujesz się pierwszym spotkaniem z nowo poznaną osobą? Chcesz wypaść jak najlepiej i zastanawiasz się, w jaki sposób uniknąć niezręcznych sytuacji i wpadek, które zrujnują szansę na rozwój relacji i stworzenie związku? - Niezmiennie wydaje się, że umiar i postawienie na naturalność gwarantują upragniony sukces, także podczas pierwszej randki. Zakładamy bowiem, że pierwsze spotkanie się powiedzie i będziemy z tą osobą próbowali tworzyć bliskie relacje. Lepiej zatem od początku pokazywać prawdziwych siebie, naturalnych, bo takie podejście w budowaniu relacji gwarantuje sukces. Czy ktokolwiek z nas chciałby w życiu codziennym odgrywać jakieś wymyślone role? - mówi Iza Połońska, trenerka wizerunku i wystąpień publicznych. 

5 wpadek na randkach: "Nie wszystko i nie na raz"

Aby ułatwić ci randkowanie i zminimalizowanie ryzyka zaliczenia wpadki, Iza Połońska zdradziła, na co warto zwrócić uwagę. Okazuje się, że nie chodzi tylko o samo zachowanie, lecz także miejsce spotkania oraz wybór stroju.

  1. Pamiętaj, że głos zdradza twój stan psychiczny. W tembrze głosu, sposobie mówienia można wyczytać bardzo wiele, zupełnie tak jak w oczach. Kiedy jesteśmy zestresowani nasza krtań się blokuje, głos staje się wyższy i nie kontrolujemy tego co mówimy. Dlatego postaraj się przed pierwszym spotkaniem zrelaksować się, odpocząć i pozytywnie nastawić. To sprawi, że będziesz bardziej otwarta/ otwarty, łatwiej Ci będzie nawiązać komunikację i będziesz po prostu wiarygodnie brzmieć.
  2. Unikaj zbyt obfitego mówienia. Często na pierwszym spotkaniu chcemy opowiedzieć wszystko naraz. Wtedy włącza się nam tryb zagadywania. Lepiej tego unikać. Zawsze lepiej pozostać swojego rodzaju tajemnicą do powolnego odkrywania niż kimś na wskroś oczywistym. Wydaje się, że atawistyczna potrzeba zdobywania, która drzemie w każdym z nas umiejętnie stymulowana potrafi przynieść wiele dobrego w relacji miłosnej i często gwarantuje udane partnerskie życie. Nie wszystko i nie na raz.
  3. Zbyt wyzywający, wyluzowany ubiór także może wystraszyć potencjalnego kandydatkę/kandydata na partnera. Umiarkowana elegancja zawsze się sprawdza. Kolorystyka w podstawowej gamie kolorystycznej także. Tzw. "odjechany" jeden szczegół garderoby może przynieść więcej efektu stylistycznego niż zbyt odważny cały look. Sytuacja może być odwrotnie proporcjonalna, jeśli umawiamy się na pierwszą randkę z artystą. Warto o tym pamiętać :)
  4. Ważne także jest miejsce spotkania. Najlepiej wybrać miejsce, gdzie nie ma tłumu i gdzie nie gra zbyt głośna muzyka, tak byśmy mogli z drugą osobą spokojnie porozmawiać. Umawianie się do kina lub na dyskotekę za pierwszym razem może przynieść tylko rozczarowanie. Na pierwszym spotkaniu najważniejsze jest to byśmy siebie wzajemnie naprawdę zobaczyli i usłyszeli.
  5. Poćwicz słuchanie i pozytywny przekaz. Każdy z nas woli spotykać ludzi, którzy myślą pozytywnie. Z kimś takim po prostu łatwiej się żyje. Nie zamęczaj zatem nowo poznanej osoby makabrycznymi historiami, postaw na pozytywne opowieści i słuchaj drugiej strony. Umiejętność słuchania jest jedną z podstaw budowania relacji miłosnych.

Wpadki na randkach zdarzają się każdemu, ale zawsze jest szansa, by wyjść z nich z twarzą. Najważniejsze to pozostać sobą, wykazać się odrobiną dystansu i nie udawać kogoś, kim się nie jest. Wówczas niektóre rzeczy można obrócić w żart. Kto wie, może po latach będą po prostu jednym z wielu wspólnych wspomnień.

Iza Połońska to wyjątkowo wszechstronna piosenkarka, śpiewająca od klasyki po jazz, trener głosu, ambasador Fundacji Instytutu Ericksonowskiego, doktor sztuk muzycznych. Twórczyni i propagatorka własnej metody szkoleniowej. Wydała 2 płyty solowe: Pejzaż bez ciebie (Dux 2019) i Sing! Osiecka (Soliton 2021). Występowała na większości europejskich scen koncertowych oraz m.in. w Bibliotece Polskiej w Paryżu, czy w legendarnej Piwnicy Artystycznej Kurylewiczów w Warszawie. Do wyjątkowych zalicza współpracę z Janem Młynarskim, Zbigniewem Zamachowskim, Mieczysławem Szcześniakiem, Anną Dymną. Ostatnie 5 lat wypełniły jej koncerty z Orkiestrami Filharmonicznymi z projektami Połońska śpiewa Osiecką, Młynarski Symfonicznie, Krajewski Symfonicznie. Jest także trenerem wokalnym, współpracuje z teatrami przygotowując aktorów do spektakli. Prowadzi szkolenia z ludźmi biznesu pomagając pozbyć się tremy w trakcie wystąpień publicznych oraz szkoli dzieci zarówno muzycznie, jak i dodając ich głosom siłę i pewność siebie.

Więcej o: