Zwykle ją pijesz, dziś dzięki niej pozbądź się siwizny bez farbowania! Kosztuje tylko 3 zł

Na twojej głowie zaczęły pojawiać się pierwsze siwe włosy? Jeżeli chcesz się ich pozbyć bez skazywania się na ciągłe wizyty u fryzjera mamy dla ciebie kilka ciekawych pomysłów. Te metody pomogą pozbyć się problemu.

Siwe włosy potrafią pojawić się na głowie kobiet i mężczyzn w różnym wieku. W przypadku osób po 40 roku życia wydaje się to naturalnym procesem, to osoby młodsze mogą chcieć ukryć tę przypadłość. Warto więc wiedzieć, że za kolor naszych włosów odpowiadają melanocyty. Siwe włosy, powstają wskutek zmian, jakie zachodzą w cebulkach włosów. W wyniku starzenia się organizmu melanocyty funkcjonują coraz słabiej, przez co zmniejsza się ilość wytwarzanych melanin. Kiedy pasma pozbawione są pigmentu, rosną białe lub lekko żółte, a to właśnie jest siwe włosy.

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Pozbądź się siwizny bez farbowania szybko i tanio

Już nasze babcie musiały jakoś radzić sobie z niechcianymi siwymi włosami. Już w tamtych czasach funkcjonowały skuteczne domowe sposoby, dzięki którym problem ten znikał. Jeden z nich może wykorzystać też dziś. Płukanka z liści orzecha włoskiego to naturalny specyfik, który nie tylko niweluje siwiznę i pogłębia oraz przyciemnia kolor, ale także odżywia i wzmacnia włosy. Ponadto przeciwdziała ich wypadaniu oraz likwiduje łupież. Oto jak ją przygotować:

  1. Trzy czubate łyżki suszonych liści orzecha należy zalać litrem wody.
  2. Gotować przez 5 minut, odcedzić i ostudzić.
  3. Płukać włosy należy jeszcze lekko ciepłym wywarem.
  4. Taką miksturę należy trzymać na włosach około 20-30 minut, po czym ją dokładnie spłukać.

W tym przypadku bardzo ważne jest regularne powtarzanie kuracji gdy tylko zauważymy, że efekt słabnie.

Jak ukryć siwe włosy za pomocą mięty? Ta metoda jest idealna dla brunetek i szatynek

Kolejnym sposobem na przyciemnienie naszych włosów jest użycie płukanki z mięty. Nie tylko ukryje ona siwe pasma, ale także wzmocni cebulki włosowe, zadziała kojąco i antyseptycznie na ewentualne podrażnienia i zapobiegnie nadmiernemu wypadaniu włosów. Oto instrukcja jej przygotowania:

  1. Sześć łyżek suchego zioła lub 6 torebek ekspresowych zalej 2 litrami gorącej wody.
  2. Poczekaj, aż mikstura się zaparzy, a następnie odcedź ją i ostudź.
  3. Tak przygotowanym płynem należy teraz opłukać nasze włosy.
  4. Pozostaw ją na głowie na około 30 minut, a następnie zmyj.

Tutaj także trzeba postawić na regularność i wykonywać zabieg raz na tydzień. Metoda ta sprawdzi się przy każdym kolorze włosów, ale najlepsze rezultaty będą widoczne u brunetek i szatynek. Blondynki powinny uważać, gdyż dosyć wyraźnie przyciemnia ona włosy.

Jak pozbyć się siwizny bez farbowania włosów u fryzjera?

Jeżeli na naszej głowie zaczęły pojawiać się pierwsze siwe włosy, możemy wykorzystać jeszcze jedną metodę pozbycia się ich. Skuteczna w tej walce jest suplementacja melatoniny. Zapewni ona uzupełnienie naturalnych braków tego barwnika w organizmie. Sposób działania polega na dostarczeniu bezpośrednio do cebulek włosowych istotnej w hamowaniu procesu siwienia melaniny, nadającej kolor zarówno skórze jak i włosom.

Więcej o: