Tylko 1 zł! Tyle kosztuje najlepszy środek do czyszczenia piekarnika. Usuwa zabrudzenia bez szorowania

Jak wyczyścić piekarnik bez szorowania? Nie jest to trudne zadanie, jeśli zaopatrzysz się w... tabletki do zmywarki! Już jedna może bowiem sprawić, że nasz piekarnik będzie wyglądał jak nowy.

Za 30 tabletek do zmywarki obecnie zapłacimy około 30 zł. Biorąc pod uwagę, że do jednego mycia potrzebujemy tylko jednej kapsułki, to okazuje się, że skuteczny środek na przypalone i trudne do usunięcia zabrudzenia kosztuje nas tylko 1 zł! 

Hermiona Granger (Emma Watson) Podkładała głos Hermionie w serii "Harry Potter". Wiecie, jak wygląda?

Zobacz wideo Żółty osad na ubikacji

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Zapomnij o szorowaniu

Nawet jeśli nie mamy w domu zmywarki, to warto zainwestować w tabletki czyszczące. Świetnie sprawdzą się one bowiem podczas czyszczenia piekarnika. Musimy jedynie umieścić jedną tabletkę w blaszce do pieczenia i zalać ją wrzątkiem. Później tak przygotowaną wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 100 stopni. Efekty będą widoczne już po dwóch godzinach. Rozpuszczająca się tabletka wytworzy parę, która osiądzie na ściankach i zmiękczy zabrudzenia. Wystarczy tylko wyjąć blachę i przetrzeć środek wilgotną szmatką. 

Jak prać buty w pralce? Jak prać buty w pralce? Wystarczą te trzy triki, a będą wyglądać jak nowe

Domowe sposoby na czyszczenie piekarnika. Te triki warto znać

Oczywiście możemy wykorzystać też produkty znajdujące się na co dzień w naszej kuchni, które sprawdzą się równie skutecznie. Mowa tutaj o sodzie lub occie. 

  1. Sodą oczyszczoną wystarczy posypać przypalone resztki jedzenia lub zabrudzenia i spryskać wodą. Całość zostawiamy na godzinę. Po tym czasie musimy jedynie przetrzeć wnętrze piekarnika wilgotną szmatką. 
  2. Ocet sprawdzi się natomiast jako środek zapobiegający powstawaniu trudnych do usunięcia zabrudzeń. Raz w tygodniu wystarczy tylko przetrzeć wnętrze piekarnika roztworem wody i octu 1:1. Można dodać do niego ewentualnie kilka kropel płynu do mycia naczyń, jeśli chcemy zniwelować zapach octu. 
Więcej o: