Doda zmagała się z depresją. "Trawiła mnie od środka". Napisała nawet list pożegnalny

Doda to kolejna znana osoba, która publicznie przyznała się do choroby, jaką jest depresja. Artystka opowiedziała o jednym z najtrudniejszych momentów w jej życiu, kiedy napisała nawet list pożegnalny. Teraz, po trudnych doświadczeniach powraca z nową płytą.

Dorota Rabczewska ma za sobą trudny czas. Rozstanie z mężem, które przez pewien czas ukrywała przed wszystkimi, odbiło się na jej psychice. Ogrom pracy, którą włożyła w produkcję filmu "Dziewczyny z Dubaju" również wpłynął na jej zdrowie. To właśnie tamten moment w jej życiu był przełomowy i sprawił, że Doda na dłuższy moment zrezygnowała z koncertowania dla publiczności plenerowej. W rozmowie z Wirtualną Polską zdradziła, że przechodziła wówczas depresję.

Zobacz wideo Doda w nowej fryzurze

Doda chorowała na depresję, ale udawała, że wszystko jest w porządku

Depresja to choroba, która może przeminąć całkowicie, ale zazwyczaj co jakiś czas powraca, a wówczas wymaga specjalistycznej pomocy. W przypadku Dody przyszła niespodziewanie, a co gorsza- zdecydowała się ukrywać fakt, że nie czuje się dobrze. W wywiadzie dla Wirtualnej Polski mówiła:

Po moim nieudanym małżeństwie, a właściwie dużo wcześniej, bo ukrywałam przed moimi fanami i mediami mój rozpad związku, cały czas grałam, że wszystko jest ok... A depresja trawiła mnie od środka.

Wystąpiła wówczas m.in. w programie Izabeli Janachowskiej, na jej kanale w serwisie Youtube, gdzie opowiedziała o swoim ślubie, nie wspominając, że planuje... rozwód. 

Doda miała myśli samobójcze. Teraz powraca z nowym singlem i zapowiada płytę

Dalsza część wywiadu zdaje się być jeszcze bardziej szokująca. Okazało się, że na złym samopoczuciu jej stan się nie kończył. Miała myśli samobójcze, które były aż tak silne, że zdecydowała się na napisanie listu pożegnalnego. Wspomina:

Miałam ataki paniki, myśli samobójcze, włącznie z listem pożegnalnym, którego nigdy nie wysłałam, dzięki Bogu, do swoich fanów, bo po prostu w ostatniej chwili stwierdziłam, że sięgnę po pomoc.

Piosenkarce zajęło dwa lata, aby po przerwie znów powrócić do studia nagrań. Po 20 latach kariery nie była w stanie koncertować regularnie, ale wygląda na to, że nabrała sił, ponieważ zapowiedziała pierwszą od 10 lat solową płytę. O swoim kryzysie, również twórczym mówiła:

Moja praca i moja pasja zaczęły być moim utrapieniem i moją mordęgą

Jej najnowszy singiel, który promuje autorski krążek, nazywa się "Melodia Ta" i właśnie w sieci pojawił się do niej teledysk. Na tych zmianach nie koniec, bo celebrytka zmieniła niedawno swoje imię. Teraz oficjalnie nazywa się Dorota Aqualiteja Rabczewska.

Przypominamy, że warto nie ignorować nawet pierwszych objawów depresji. Całodobowo czynny jest bezpłatny numer telefonu 116 123, pod którym dyżurują specjaliści Instytutu Psychologii Zdrowia PTP, udzielając wsparcia i pomocy psychologicznej osobom potrzebującym. 

Więcej o: