Ten niezawodny sposób na kreta nic nie kosztuje. Wszystko, czego potrzebujesz znajdziesz w domu

Znamy niezawodny sposób na kreta, który nic nie kosztuje. Jak to możliwe? Wszystko, czego będziesz potrzebować, masz w swoim domu. Dodatkowo metoda ta jest niezwykle prosta, dlatego wykonasz ją sama.

Jeżeli w naszym ogrodzie zaczynają pojawiać się charakterystyczne kopce, możemy mieć pewność, że zagościł w nim kret. Aby nie zadomowił się na dobre, warto zacząć szybko działać. Jeżeli jesteś fanką domowych rozwiązań mamy dla ciebie kilka skutecznych sposobów, które nic nie kosztują.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Pułapka na kreta nic nie kosztuje. Szybko pozbędziesz się uporczywego problemu

Aby pozbyć się kreta szybko i skutecznie warto wykorzystać pułapkę domowej roboty. W tym celu możemy wykorzystać słoiki o pojemności ok. 1,5 - 2 litrów. Wkopuje się go pod korytarzem kreta, w pobliżu kopca, tak aby otwór znajdował się na poziomie korytarza. Wykop przykrywamy tekturą. Po schwytaniu go wynosimy go z dala od naszego ogrodu, ale nie robimy mu krzywy. Korzystając z tej metody, należy jednak pamiętać o jednej bardzo istotnej kwestii, czyli częstym sprawdzaniu pułapki. Kret pozbawiony pokarmu po 10 godzinach zginie.

Te niezawodny sposób na kreta powinien znać każdy ogrodnik

Jeżeli chcesz pozbyć się ze swojego ogrodu warzywnego czy ozdobnego kreta, nie musimy wydawać pieniędzy. Jako idealny odstraszacz sprawdzi się sierść zwierząt domowych takich jak pies i kot czy nawet ludzkie włosy. Te drobne ssaki bardzo nie lubią tych zapachów. Wystarczy stworzyć z nich kłębki i umieścić w kopcu, który następnie zakopujemy.

Jak pozbyć się kreta z ogrodu i trawnika domowymi sposobami?

Już nasze babcie znały idealny domowy sposób na kreta. Jest nim odstraszacz stworzony z metalowego pręta i zwykłej plastikowej butelki. Butelka na wietrze obracając się, stuka w pręt i wywołuje drgania, o których częstotliwości kret unika. Wystarczy więc precyzyjnie wbić pręt w kreci korytarz lub kopiec i umieścić na górze pustą plastikową butelkę po napoju otworem do picia w dół.

Więcej o: