Hit z TikToka! Genialny sposób na czyszczenie piekarnika. Wystarczy tylko jeden domowy produkt

Czyszczenie piekarnika to utrapienie niejednej gospodyni domowej. Przypalone i zaschnięte resztki jedzenia często bywają niemałym problemem. Mało kto wie, że jeden z kuchennych produktów świetnie poradzi sobie myciem tego urządzenia.

Piekarnik to jedno z najczęściej wykorzystywanych urządzeń w każdej kuchni, dlatego jego regularne czyszczenie jest bardzo ważne. Zaschnięte resztki przygotowywanych potraw we wnętrzu piekarnika mogą bardzo niekorzystnie wpływać na aromat i smak nowych dań. Oprócz dedykowanych środków czyszczących, możemy wyczyścić urządzenie, wykorzystując także domowe sposoby. 

Cytryna świetnie poradzi sobie z wyczyszczeniem piekarnika. Banalna i skuteczna metoda 

Jeżeli wnętrze piekarnika jest mocno zabrudzone, z pomocą przychodzą cytrusy, które znakomicie sprawdzą się do czyszczenia tego urządzenia. Wystarczy, że do naczynia żaroodpornego wlejemy około 0,5 litra wody, a następnie dodamy sok z cytryny oraz kilka przekrojonych owoców. Całość należy włożyć do piekarnika nagrzanego do 200°C. Kiedy woda zacznie wrzeć, unosząca się para wodna z dodatkiem cytryny rozpuści zaschnięte resztki jedzenia. Potem wystarczy tylko przetrzeć wnętrze urządzenia suchą ściereczką lub ręcznikiem papierowym. 

Ocet także poradzi sobie z czyszczeniem piekarnika. Oprócz tego zadziała bakteriobójczo 

Metoda z użyciem octu to jeden z najpopularniejszych sposobów czyszczenia piekarnika. Sprawdzi się nie tylko podczas systematycznego mycia, ale również w przypadku ekstremalnych zabrudzeń. Do szklanego naczynia wlewamy około 100 ml octu i tyle samo wody, po czym całość przelewamy do wygodnego dozownika. Teraz wystarczy jedynie dokładnie spryskać wnętrze piekarnika, odczekać 5-10 minut, a następnie dokładnie wytrzeć poszczególne elementy wilgotną szmatką. Ocet doskonale poradzi sobie z tłuszczem i innymi zabrudzeniami, ale także zwalczy większość bakterii i zarazków znajdujących się w urządzeniu.  

Więcej o: