Najlepszy sposób na zaparowane lustra. Działa w łazience i w samochodzie

Zaparowane lustro w łazience to niesłychanie irytujące zjawisko, z którym niejednokrotnie zmierzył się każdy z nas. To samo dotyczy szyb samochodowych. Istnieje produkt, który skutecznie poradzi sobie z tymi problemami.

Zaparowane lustro w łazience potrafi zdenerwować człowieka, szczególnie podczas porannego pośpiechu. Oczywiście można szybko przetrzeć je ręką lub papierem, jednak na dłuższą metę to nie najlepsze rozwiązanie. Podobna sytuacja może spotkać nas w trakcie podróży samochodem. Desperackie wycieranie przedniej szyby ściereczkami lub rękawem może jedynie utrudnić dalszą jazdę. Jeden z produktów, który znajdziemy w każdej łazience, może pomóc w rozwiązaniu tych problemów.

Pianka do golenia świetnie poradzi sobie z zaparowanym lustrem. Produkt można wykorzystać także w samochodzie 

Pianka do golenia posiada w swoim składzie substancje, które zapobiegają parowaniu lustra na dłuższy okres. Wystarczy, że na lustro dokładnie rozprowadzimy piankę, po czym przetrzemy i wypolerujemy całą jego powierzchnię przy użyciu bawełnianej ściereczki lub ręcznika papierowego. Problem powinien zniknąć przynajmniej na kilka dni. Jeśli za jakiś czas lustro znów zaparuje, należy powtórzyć cały proces. 

Taką samą metodę możemy zastosować w przypadku zaparowanych szyb w samochodzie. Piankę do golenia nakładamy na szybę od wewnętrznej strony, a następnie po kilku minutach dokładnie wycieramy i polerujemy całą powierzchnię. Czynność warto powtarzać co kilka dni, szczególnie w jesiennym lub zimowym okresie. 

Ocet także poradzi sobie z zaparowanymi szybami i lustrem. Prosta i skuteczna metoda 

Nie od dziś wiemy, że oprócz zastosowań gastronomicznych, ocet doskonale sprawdza się jako naturalny detergent do czyszczenia różnych przedmiotów i urządzeń. Produkt zadziała również na zaparowane szyby. Około pół szklanki octu należy wymieszać z letnią wodą w równych proporcjach, a potem umyć całe lustro lub szybę powstałym roztworem. Teraz wystarczy tylko przetrzeć powierzchnię suchą ściereczką i gotowe. Jedynym minusem może być nieprzyjemny zapach produktu, jednak istnieją metody, aby łatwo pozbyć się nieprzyjemniej woni. 

Więcej o: