Jak schłodzić mieszkanie podczas upałów? To rozwiązanie kosztuje tylko 5 zł. Znajdziesz je w aptece

Jeżeli zastanawiasz się jak przetrwać upał w domu lub mieszkaniu bez klimatyzatora mamy dla ciebie kilka cennych wskazówek. Do jednego triku pomocnego w walce z wysoką temperaturą potrzebujesz tylko jednej rzeczy z apteki. Jej koszt to 5 zł.

Jeżeli na zewnątrz od dłuższego czasu utrzymuje się wysoka temperatura, nasze domy i mieszkania szybko się nagrzewają. Jeżeli nie posiadamy w nich klimatyzacji, nawet codzienne funkcjonowanie staje się męczące. Narażeni jesteśmy na bóle głowy, rozdrażnienie, odwodnienie czy problemy ze snem. Wiemy, jak zmniejszyć temperaturę w domu za jedynie parę złotych.

Zobacz wideo Jesteś odwodniony? Zrób sobie domowy izotonik!

Jak przetrwać upały w domu i mieszkaniu bez klimatyzacji? Udaj się do apteki

Aby nasze mieszkanie nie nagrzało się w upały, warto zastosować dość prosty i tani trikNajsilniej i najdłużej słońce świeci od strony południowej i zachodniej i to właśnie w tych oknach warto zamieścić koce termiczne. Kupisz je z łatwością w każdej aptece za około 5 zł lub znajdziesz na podstawowym wyposażeni każdej apteczki. Wystarczy zamocować takie koce na oknach srebrną stroną na zewnątrz. Dzięki temu powłoka odbije promienie słoneczne i we wnętrzu nie będzie robić się tak gorąco.

Ochłódź swój dom w upały. Pomocne są te sprytne metody

Jeżeli chcesz w swoim domu zachować chłód nawet w upały, warto poza kocami termicznymi wprowadzić w życie jedną zasadę. Nie pozostawiajmy otwartych okien w dzień. Należy otwierać je dopiero wieczorami i zamykać skoro świt. Jeżeli pozostają otwarte całą dobę chłodne powietrze, które nagromadziło się w nocy, zostanie zastąpione szybko upalnym powietrzem nagrzanym za dnia.

Stwórz domowy klimatyzator. Potrzebujesz tylko kilku rzeczy

Istnieje jeszcze jeden domowy sposób na ochłodzenie domu i mieszkania w upalne dni. Technika sprawdzi się na niewielkich przestrzeniach. Mowa tu o wykonaniu domowej klimatyzacji. Aby to zrobić, potrzebujesz:

  • metalowej miski,
  • soli,
  • lodu,
  • wiatraka.

Metal doskonale utrzymuje zimno, a sól obniża temperaturę, w której zamarza woda, więc lód jest znacznie zimniejszy. Włóż więc do miski lód i posól. Następnie postaw napełniony pojemnik przed wiatrakiem. Urządzenie będzie rozdmuchiwać przyjemny, chłodny wiatr po całym pomieszczeniu.

Więcej o: