Romka opowiedziała, co grozi kobiecie za zdradę. Kara ma "napiętnować jej haniebny czyn"

Romskie małżeństwa, ze względu na liczne tradycje różnią się od polskich diametralnie. Niektóre z nich budzą wiele skrajnych emocji. Do kontrowersyjnych należy m.in. proces nietypowych "zaręczyn". Szokująca może być również tradycyjna kara za zdradę.

Romowie zamieszkują przede wszystkim takie kraje, jak Egipt, Armenia, Turcja, Syria, mieszkają też na terenie Azji Środkowej i Południowej, w Iranie i na Cejlonie, jednak można ich spotkać też w Europie. Od lat kultywują swoje tradycje, a jednym z elementów ich kultury są barwne stroje, które, mimo że już nie aż tak popularne jak kiedyś, nadal możemy gdzieniegdzie zauważyć, na ulicach miast, czy wsi w Polsce. Kontrowersyjnym zwyczajem może wydawać się proces, który jest dążeniem do ceremonii zaślubin, a także kwestia małżeństwa, w którym zasady są bardzo surowe. Romka, która obecnie zamieszkuje w Polsce i postanowiła poślubić Polaka, opowiedziała o tych zwyczajach.

Zobacz wideo Trwały i upiększający makijaż na wesele krok po kroku

Romka o zaślubinach. Romantyczna historia zaczyna się od... porwania

Patrycja Runo to Romka, która od lat zachwyca swoim pięknym głosem. Mieszka w Polsce i wyszła za mąż za Polaka. Zerwała z tradycją małżeńską, ale chętnie opowiada o zwyczajach, które wiążą się z jej kulturą. Dla serwisu o2.pl zdradziła, że miłosne historie Romów i Romek zaczynają się często od porwania. Romowie mają prawo porwać kobietę, którą chcą poślubić. Mogą zrobić to samemu, lub poprosić o pomoc innych bliskich mężczyzn. Kiedy "oddawano" przyszłą żonę?

Po umownych 24 godzinach młodzi wracali na łono rodziny, będąc uznanymi już za małżeństwo. Zdarzały się również przypadki, że rodzina młodej nie wyrażała zgody na zawarcie takiego związku, więc dziewczynę trzeba było zwrócić rodzinie

Patrycja Runo zdradziła, co grodzi Romce za zdradę. Kara jest surowa

W wywiadzie Patrycja Runo opowiedziała też o jeszcze ciemniejszych stronach relacji małżeńskich wśród Romów. Okazuje się, że jeśli Romka zdradzi Roma, czeka ją bardzo surowa kara.

Romskie kobiety słyną ze swych pięknych, długich włosów. Gdy Romka dopuszcza się zdrady małżeńskiej, obcina się jej włosy na krótko, by w ten sposób napiętnować jej haniebny czyn
Więcej o: