Jak pozbyć się gołębi z balkonu czy tarasu? Wykorzystaj ten sprytny domowy sposób. Kosztuje 3 zł

Wiemy, jak pozbyć się gołębi z balkonu domowymi i skutecznymi sposobami. Brud, który pozostawiają po sobie te ptaki, bywa bardzo ciężki w usunięciu a uciążliwe gruchanie czasem niemożliwe do zniesienia. To właśnie dlatego nie są mile widzianymi gośćmi.

Każdy, kto posiadał na swoim balkonie, gniazdo gołębi wie, że lepiej pozbyć się tych bardzo bałaganiących ptaków, zanim takowe powstanie. Jeżeli tylko zaważymy, że gromadzą się w okolicy naszego domu, szybko działajmy. Znamy skuteczne metody na ich odstraszenie.

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Przy usuwaniu gołębi z balkonu musimy przestrzegać prawa

Ministerstwo Środowiska w rozporządzeniu z 16 grudnia 2016 roku wyłączyło gołębia miejskiego z zakazu niszczenia gniazd nawet gdy są w nim jaja. Niestety tego z już wyklutymi pisklętami nie możemy już usunąć. Może grozić nam za to kara grzywny. W związku z tym jeżeli tylko zauważymy ślady gołębi, w okolicy naszego tarasu czy balkonu powinniśmy szybko działać.

Jak pozbyć się gołębi z balkonu czy tarasu? Pomocny płyn masz w swojej kuchni

Jeżeli na naszym balkonie w ostatnim czasie zbyt często pojawiają się gołębie, możesz zastosować odstraszacze zapachowe. Nie musisz w tym celu kupować drogich specyfików. To, czego potrzebujesz, masz w swojej kuchni. Mowa tu o occie. Można go przelać, na przykład do podstawki po kwiatku lub wieczka słoiczka i położyć na balustradzie. Powinno to skutecznie zniechęcić gołębie do przesiadywania na balkonie, ponieważ bardzo nie lubią jego zapachu.

Jak odstraszyć gołębie? Wykorzystaj inny zapach, którego nie lubią

Gołębie nie lubią zapachu octu przez to, że jest on dość ostry. Podobny efekt osiągniemy, tworząc specjalne mieszanki, w których skład wchodzić będzie woda i ostra przyprawa np. chili. Skutecznie odstraszysz gołębie, jeżeli spryskasz nimi miejsca, w których lubią przesiadywać. Te ptaki nie cierpią ostrych zapachów, dlatego nie zbliżą się do miejsca wypsikanego taką mieszanką.

Jak pozbyć się gołębi z balkonu na stałe? Możesz zainwestować w siatkę

Jeżeli chcemy mieć pewność, że gołębie nie powrócą już na nasz balkon, a nie mamy czasu wciąż upewniać się, czy na pewno ich nie ma, możemy zainwestować w specjalną siatkę. Metoda ta nie należy do zbyt estetycznych, jest jednak bardzo skuteczna. Po jej zainstalowaniu uniemożliwimy ptakom, przedostanie się na nasz balkon i uchronimy go przed zanieczyszczeniem i brudem.

Więcej o: