Podkładała głos Dory w polskiej wersji "Gdzie jest Nemo?". To znana aktorka! Jak wygląda?

"Gdzie jest Nemo?" to bajka, która bawi, ale i wzrusza. W kinach pojawiła się w 2003 roku, a przygody Dory, Marlina i Nemo zostały w na długo w pamięci nie tylko małych, ale i dużych już dzieci. Kto podkładał głos sympatycznej rybki Dory mówiącej "po waleńsku"?

Dory to rybka, która w filmie animowanym pt. "Gdzie jest Nemo?" właściwie pojawia się "znikąd" i z początku bywa nieco natrętna. Ma dobre serce i pragnie pomóc smutnemu ojcu- Marlinowi poszukać jego zaginionego syna Nemo. Szybko okazuje się, że ta nieco "zakręcona" postać to pomysłowa dusza towarzystwa, która nie tylko bardzo dużo mówi i ma głowę pełną szalonych pomysłów, ale potrafi także współczuć i pocieszać. Szybko staje się jedną z najważniejszych i najbardziej lubianych postaci. W polskiej wersji językowej Dory głosu użyczyła znana aktorka. Kto to był?

Zobacz wideo Małgorzata Socha o dzieciach. "Największa frajda, gdy słyszą mnie w bajkach"

Kto podkładał głos "Dory" w "Gdzie jest Nemo?" Ta aktorka jest bardzo znana

Głosu Dory w polskiej wersji językowej bajki pt. "Gdzie jest Nemo?" użyczyła Joanna Trzepiecińska. Jest aktorką zarówno na ekranie, jak i poza nim, ponieważ chętnie spełnia się w dubbingu. Telewidzowie mogą ją kojarzyć przede wszystkim z roli "Alutki" z serialu pt. "Rodzina Zastępcza". Charakter serialowej sąsiadki nieco przypomina ten, który cechował też "Dory". To postać gadatliwa, zabawna i bardzo temperamentna, a przede wszystkim- empatyczna i wesoła. Joanna Trzepiecińska użyczyła swojego głosu rybce Dory także w produkcji pt. "Gdzie jest Dory?". 

Joanna Trzepiecińska podkładała głos w wielu filmach. M.in. w "Bridget Jones"

Rola dubbingowa w filmie "Gdzie jest Nemo" to nie jedyna produkcja, w której aktorka mogła wcielić się w bajkową postać. Dała także swój głos w polskiej wersji bajki pt. "Calineczka", "Tarzan", "Księga dżungli 2", czy "Rybki z Ferajny". Podkładała też głos np. w filmach "Bridget Jones: W pogoni za rozumem",  "Osiem szalonych nocy", "Cziłała z Beverly Hills". 

Najnowszy serial, w którym można było ją zobaczyć, to produkcja z 2020 roku: Osiecka – w której zagrała wykonawczynię piosenki „Jeszcze nie jestem gotowa".

 
 
Więcej o: