Ten sposób na czyszczenie przypalonego żelazka podbija TikToka! Wystarczy jeden produkt

Wystarczy chwila nieuwagi lub prasowanie nieodpowiedniego materiału i nasze żelazko w mgnieniu oka może się przypalić. Na TikToku pojawił się zaskakująco skuteczny sposób na czyszczenie tego urządzenia.

Przypalone żelazko to częsty problem, z którym zapewne nie raz zmierzyła się niejedna gospodyni domowa. Oprócz brzydkiego wyglądu przypalone żelazko może także pobrudzić prasowane ubrania. Najbardziej narażone są białe i cienkie tkaniny. Na rynku detergentów możemy dostać wiele chemicznych preparatów do czyszczenia żelazka, jednak na TikToku pojawił się domowy sposób, który świetnie poradzi sobie z tym problemem. 

Paracetamol idealnie sprawdzi się do czyszczenia przypalonego żelazka. Efekty cię zaskoczą 

TikTok to miejsce, w którym wbrew pozorom można znaleźć wiele przydatnych treści. Jedną z nich jest metoda na czyszczenie przypalonego żelazka, która stała się bardzo popularna. Wystarczy, że ciepłe żelazko dokładnie wyczyścimy tabletką paracetamolu, a następnie całość przetrzemy suchą ściereczką. Cały proces najlepiej wykonać w grubych rękawicach (np. kuchennych) w ten sposób, aby się nie oparzyć. W składzie tabletek paracetamolu znajdują się substancje (m.in. krzemionkę), które poradzą sobie z brudem na powierzchni urządzenia. Tabletki z paracetamolem dostaniemy w każdej aptece lub sklepie spożywczym. 

Pasta do zębów także poradzi sobie z przypalonym żelazkiem. Klasyczna, domowa metoda 

Pasta do zębów również może zostać wykorzystana do czyszczenia różnych przedmiotów i urządzeń. Aby wyczyść żelazko, na jego płytę nakładamy niewielką ilość pasty, a następnie dokładnie rozprowadzamy po całej powierzchni przy użyciu szczoteczki z miękkim włosiem. Po kilku minutach delikatnego szorowania należy dokładnie wyczyścić powierzchnię lekko zwilżoną ściereczką i upewnić się, że pasta nie została w otworach urządzenia. 

Soda oczyszczona do czyszczenia żelazka. Najtańszy sposób 

Soda oczyszczona to jeden z niezastąpionych produktów w każdej kuchni. Oprócz zastosowań gastronomicznych, soda poradzi sobie także z przypalonym żelazkiem. Na wilgotną ścierkę nasypujemy niewielką ilość białego proszku, po czym dokładnie czyścimy całą powłokę żelazka. 

Więcej o: