Niezawodny środek do czyszczenia fug kosztuje tylko 2 zł. Przygotujesz go sama w kuchni

Znamy przepis na niezawodny środek do czyszczenia fug w łazience. Przygotujesz go samodzielnie, a wydasz nie więcej niż 2 zł. Wszystkie potrzebne do tego zadania składniki masz w swojej kuchni.

Fugi w łazienkach bywają ciężkie do doczyszczenia. W pomieszczeniu tym panują idealne warunki do rozmnażania się bakterii, grzybów i pleśni. Ciepłe powietrze oraz wilgoć sprawiają, że ogniska drobnoustrojów najczęściej powstają właśnie na fugach. Niestety jest to też doskonałe miejsce do gromadzenia się kurzu czy brudu. Aby jednak lśniły one ponownie czystością, nie jest potrzebna mocna sklepowa chemia. Wykorzystaj te domowe środki za grosze.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Ten niezawodny środek do czyszczenia fug kosztuje 2 zł. Masz go w swojej kuchni

Niezawodnym i ekologicznym środkiem do czyszczenia fug w naszym domu okazuje się soda oczyszczona. Nie tylko pozbywa się brudu, zacieków, ale i kamienia. Aby umyć nią nasze fugi, należy sporządzić roztwór z połączenia sody i wody. Musi być on dość gęsty. Tak stworzoną substancje nakładamy na fugi i zostawiamy na kilka minut. Następnie bierzemy np. starą szczoteczkę do zębów i czyścimy dokładnie te pokryte wcześniej sodą miejsca.

Czyszczenie fug nigdy nie było tak proste. Wykorzystaj ocet

Jeżeli w twoich łazienkowych fugach nagromadził brud i powstały na nich delikatne plamy, sięgnij po ocet. Ten stary i sprawdzony środek domowy szybko sprawi, że będą wyglądać jak nowe. Jak należy to zrobić? Oto instrukcja:

  1. Napełnij butelkę z rozpylaczem roztworem octu i ciepłej wody w proporcji 50:50.
  2. Rozpyl tak powstały roztwór na fugę.
  3. Pozostaw na 5 minut.
  4. Wyczyść powierzchnię sztywną szczotką.

Pamiętaj, aby przy tej metodzie unikać stosowania octu na nieuszczelnionych fugach.

Domowe środki do czyszczenia fug są niezawodne. Kwasek cytrynowy wybieli białe fugi

Kwasek cytrynowy ma właściwości wybielające, w związku z czym doskonale nadaje się do czyszczenia fug w tym właśnie kolorze. Aby użyć tej substancji podczas porządków, wystarczy tak jak w przypadku sody oczyszczonej sporządzić gęstą papkę. W tym celu dodajemy do niej odrobinę wody. Następnie nakładamy ją na brudne fugi, pozostawiamy na kilka minut i mocno szorujemy szczoteczką do zębów lub twardą szczotką.

Więcej o: