Jej głos miała Wróżka Chrzestna w polskiej wersji "Shreka". Czy wiecie o kim mowa?

Wróżka Chrzestna, czyli Matka Chrzestna Fiony wzbudziła w filmie pt. "Shrek 2" skrajne emocje. Widzowie ją polubili, choć była podstępna i nieco złośliwa. Wiecie, kto podkładał jej głos w polskiej wersji językowej?

Film "Shrek" (2001), podobnie jak jego dalsze części, czyli "Shrek 2 (2004), "Shrek Trzeci" (2007) oraz "Shrek Forever" (2010) okazały się być hitem kinowym i niemałą rozrywką zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jednym z wiodących charakterów w części drugiej była Wróżka Chrzestna, która postanowiła zrobić wielkie zamieszanie w świecie bajkowych stworów. Miała nie dopuścić do ślubu Shreka i Fiony, a zamiast tego, zeswatać ulubioną chrześnicę ze swoim synem i odczarować klątwę, która sprawiła, że chrześnica zmieniła się w ogrzycę. Kto podkładał głos tej postaci?

Zobacz wideo "Blondynka": Ana de Armas jako Marilyn Monroe w zwiastunie filmu Netfliksa

Kto podkładał głos Wróżce Chrzestnej? Ta aktorka jest znana też z innej bajki

Wróżce, a właściwie Matce Chrzestnej w filmie pt. "Shrek 2" udzieliła Dorota Zięciowska. Aktorka dubbingowa także w filmie "Shrek Trzeci". W latach 2003–2005 w bajce pt. "Sekretny świat misia Beniamina" użyczyła swego głosu Halinie. Aktorka ma duże doświadczenie, w sferze teatralnej i filmowej. Ukończyła bowiem VII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie, jest też absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Ma na swoim koncie także ukończenie londyńskiego London Academy of Music and Dramatic Art.

Agnieszka SienkiewiczAgnieszka Sienkiewicz zachwyca sylwetką w stroju kąpielowym. "Ale figura"

Dorota Zięciowska gra też w teatrze i filmach. Wzięła nawet udział w zagranicznej produkcji

Dorota Zięciowska przede wszystkim realizuje się, jako aktorka filmowa, serialowa i teatralna. Zagrała w popularnych serialach, takich jak "Miodowe Lata", "Świat Według Kiepskich",  "13 posterunek 2", "Plebania", "Pierwsza Miłość", czy "Na Wspólnej". Grała również w angielskim serialu Crossroads (pod pseudonimem Dorota Zienska) i wystąpiła w kilku epizodach m.in. w Supermanie IV.

Gołąb na balkonieJak pozbyć się gołębi z balkonu? Wykorzystaj ten sprytny sposób

 
 
Więcej o: