Te domowe sposoby na ćmę bukszpanową kosztują mniej niż 3 zł. Są ekologicznie i niezawodne

Domowe sposoby na ćmę bukszpanową potrafią szybko i skutecznie rozwiązać problem. To jej żarłoczne gąsienice zjadają liście oraz młode pędy ozdobnych krzewów dlatego na nich pozbyciu powinniśmy się skupić, chcąc uratować nasze rośliny. Dzięki tym metodom znikną w okamgnieniu.

Ćma bukszpanowa niesie spustoszenie wśród ozdobnych krzewów w ogrodzie. Dokładniej jej larwy mogą przyczynić się do obumarcia naszych roślin. Aby się ich pozbyć, nie musimy wydawać fortuny na chemiczne specyfiki. Spróbuj najpierw tych domowych trików. Są skuteczne i proste!

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Środek na ćmę bukszpanową stworzysz sama. Użyj octu

Ćma bukszpanowa działa bardzo podstępnie. Żeruje początkowo jedynie we wnętrzu krzewu, przez co możemy zauważyć ją, dopiero jak poczyni już ogromne szkody. Z tego tez powodu warto sprawdzać nasze krzewy systematycznie. Gdy tylko zauważymy, chociażby nieliczne larwy od razu działajmy. W ich zwalczaniu pomoże nam ocet. Jego 4 łyżki należy rozmieszać z 3 łyżkami oleju rzepakowego w 0,5 litra wody. Następnie zaatakowane bukszpany dokładnie spryskujemy tak stworzonym opryskiem. Po upływie koło 30 minutach opłuczmy bukszpan silnym strumieniem wody. Martwe larwy po takim zabiegu opadną na ziemię.

Domowe sposoby na ćmę bukszpanową: szare mydło przychodzi z pomocą

Niegdyś bardzo popularne szare mydło to mało znana, ale skuteczna metoda ochrony roślin. W jego przypadku właściwości owadobójcze związane są z zawartością kwasów tłuszczowych. Naukowcy wykazali, że kwas kapronowy zabija 90% mszyc nawet w sytuacji gdy użyty jest w znacznym rozcieńczeniu. Jak to wykorzystać przy ćmie bukszpanowej? Oto instrukcja postępowania:

  1. Około 150-300 gramów szarego mydła zetrzyj na tarce.
  2. Następnie rozpuść go w około 10 litrach gorącej wody.
  3. Wystudź roztwór (powinien być przejrzysty)
  4. Przelej tak przygotować substancje do pustego atomizera i obficie spryskujemy zaatakowaną roślinę.

Preparat na bazie wrotyczu to niezawodny środek na ćmę bukszpanową

Gąsienicę ćmy bukszpanowej można spróbować zniechęcić do żerowania na krzewach jeszcze jedną sprytną metodą. Spryskiwanie rośliny preparatem na bazie wrotyczu powinno rozwiązać problem. Ze względu na swój intensywny zapach i zawarte w tkankach rośliny substancje czynne, wywar na bazie tej rośliny odstrasza szkodniki i ma właściwości owadobójcze. Oto instrukcja jego przygotowania:

  1. 300 g ziela, lub 30 g suszu wrotyczu zalej 10 litrami wody.
  2. Mieszankę odstaw na dobę.
  3. Po tym czasie rozcieńcz ją wodą w proporcji 1:2.
  4. Przelej roztwór do atomizera i obficie opryskaj zaatakowane rośliny.
Więcej o: