Jak pozbyć się sierści podczas prania? Wystarczy dolać pół szklanki tego płynu

Miłośnicy zwierząt domowych doskonale znają problem sierści pozostającej po praniu na ubraniach. Niestety ciężko sobie z tym poradzić. My jednak znamy rozwiązanie! Wystarczy dodać pół szklanki tego produktu do pralki. Odzież będzie czysta i pozbawiona niechcianych włosów.

Jeżeli częścią naszej rodziny jest puszysty zwierzak, zapewne dobrze znany jest problem wciąż osiadającej na wszystkim sierści. Nie ważne czy są to ubrania, czy pościel. Samo pranie nie pozbędzie się wszystkich drobnych włosów bez pomocy. Wystarczy dodać tam pół szklanki produktu z naszej kuchni.

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Marzena Rogalska pokazała zdjęcie sprzed 10 lat. Fanki: 'Zdecydowanie teraz dużo młodziej' (zdjęcie ilustracyjne) Marzena Rogalska pokazała posiłek. Co znalazło się na talerzu? "Na bogato"

Jak pozbyć się sierści z ubrań? Wykorzystaj ten trik podczas prania

Sierść zwierząt domowych takich jak pies czy kot jest uciążliwa w usunięciu, ponieważ lubi się przyczepiać do naelektryzowanych powierzchni czy odzieży. Nawet dedykowana rolka do ubrań nie zawsze zbierze wszystkie kłaczki. Podczas prania dodatkowo przykleja się ona do innych włożonych do bębna rzeczy. Aby temu zapobiec i na dobre pozbyć się problemu wykorzystaj pół szklanki octu.

Jak używać octu do prania? Działanie tego płynu ma kilka pozytywnych stron

Warto wiedzieć, że ocet działa jak płyn elektrostatyczny. Materiały nie elektryzują się i nie przywierają do nich drobne nitki, włosy czy sierść zwierząt. Wszystko przez antyseptyczne działanie tego płynu. Ponadto taki niepozorny dodatek do prania pomoże usunąć trudne plamy, zmiękczy ubrania i pozbędzie się brzydkich zapachów.

Klimatyzator domowy, który możesz wykonać samodzielnie. Sprawdź, jak ochłodzić mieszkanie w upał (zdj. ilustracyjne) Jak schłodzić mieszkanie podczas upałów? Rozwiązanie z apteki za 5 zł

Kiedy i gdzie wlać ocet do prania? 

Aby pozbyć się sierści i odświeżyć wygląd naszych ubrań w pierwszej kolejności nastawmy pranie jak zwykle. Nie dodawajmy octu od razu do szuflady na płyn do płukania, ponieważ może mieć on zły wpływ na działanie detergentu. Należy ją dolać go tam przed ostatnim cyklem płukania. Dzięki temu można mieć pewność, że sweter czy szal będą pozbawione sierści. Po wypraniu dokładnie wytrzep, też rzeczy przed ich rozwieszeniem pozwoli to uniknąć zbędnych zagnieceń i pozbędzie się resztek kłaczków.

Więcej o: