Jak usunąć brzydki zapach z odkurzacza? Ten banalny sposób za grosze robi furorę w sieci!

Brzydki zapach wydobywający się z odkurzacza utrudnia ci sprzątnięcie mieszkania? Zastanawiasz się co zrobić, aby wnętrza twojego domu wypełniła przyjemna woń? Przedstawiamy banalnie prosty, domowy sposób, dzięki któremu odkurzanie stanie się łatwe i przyjemne, jak nigdy wcześniej!

Nieprzyjemna woń wydobywająca się z odkurzacza może w przeciągu zaledwie chwili odebrać nam chęci do dalszego sprzątania. Istnieją jednak domowe sposoby, które nie tylko pomogą nam uniknąć problematycznych sytuacji związanych z brzydkim zapachem, lecz także długotrwale wypełnią nasze cztery kąty upragnioną wonią! 

Użyj odkurzacza i ciesz się pachnącym mieszkaniem. To naprawdę proste!

Jedyne czego będziesz potrzebować to odkurzacz, waciki higieniczne oraz ulubione perfumy lub olejek eteryczny. Przed rozpoczęciem odkurzania nasącz waciki wybranym przez siebie zapachem i wrzuć je do worka z filtrem. Dzięki temu prostemu i szybkiemu rozwiązaniu, w odkurzonych pomieszczeniach zacznie długotrwale unosić się przyjemna woń. Wciąż zastanawiasz się jak to możliwe? Dzieje się to dzięki rozpyleniu cząsteczek zapachowych pod wysokim ciśnieniem odkurzacza! 

Jak uniknąć brzydkiego zapachu podczas odkurzania? Na to warto zwrócić uwagę! 

  • regularnie wymieniaj worek w odkurzaczu - Zalegające w nim resztki, a także inne zanieczyszczenia zebrane z naszych mebli i podłóg ulegają rozkładowi, przez co mogą przyczynić się do pojawienia się nieprzyjemnego zapachu.
  • zwróć uwagę na czystość rury odkurzacza - W brudnej, zatkanej materiałami, włosami lub innymi resztkami rurze odkurzacza, bardzo często dochodzi do zajścia procesów gnilnych, które są źródłem nieprzyjemnej woni wydobywającej się podczas odkurzania. 
  • nie zapomnij o wymianie lub umyciu filtra - To właśnie on jest częścią odkurzacza wyjątkowo podatną na wszelakie zanieczyszczenia. Dzieje się, tak ponieważ zadaniem filtra jest oczyszczanie powietrza wciąganego przez urządzenie. Niektóre z nich są zmywalne i po odkurzeniu wystarczy je wyjąć i umyć. Zwykły filtry jeżeli dojdzie do ich zabrudzenia, należy wymienić na nowe. 
Więcej o: