Masz ten produkt w swojej łazience. Kosztuje grosze a skutecznie zamaskuje rysy na meblach

Właściciele lakierowanych mebli doskonale zdają sobie sprawę z ich wyjątkowej podatności na wszelakie uszkodzenia. Pojawiające się na nich coraz to nowsze rysy oraz zadrapania stają się codziennością, jednak walka z nimi potrafi spędzić sen z powiek. Mało kto zdaje sobie sprawę z istnienia domowego sposobu, który w przeciągu chwili pomoże zniwelować te problematyczne niedoskonałości.

Zadrapania, rysy oraz inne delikatnie uszkodzenia na twoich polakierowanych meblach nie muszą dłużej kojarzyć się z nużącymi poszukiwaniami idealnych środków do ich usunięcia. Okazuje się, że produkt, który może okazać się przydatny w walce z pojawiającymi się niedoskonałościami, masz już w swojej łazience. Z pomocą przychodzi... pasta do zębów! 

Pasta do zębów skutecznie zamaskuje rysy na meblach. To naprawdę proste!

Jedyne czego będziesz potrzebować to biała pasta do zębów i delikatną ścierkę. Przed zastosowaniem produkt należy sprawdzić, czy nie zawiera on w sobie cząsteczek ściernych lub żadnych składników wybielających. Wystarczy niewielką ilość pasty nanieść na ściereczkę i delikatnie wetrzeć w niedoskonałości zauważone na meblach. Ostatnim etapem całego procesu jest wypolerowanie powierzchni do sucha. 

Takie rozwiązanie może okazać się wyjątkowo skuteczne również w walce z białymi plamami na stole pozostawionymi przez szklanki, kubki, czy też kieliszki. Nie jest niczym odkrywczym, że takie zabrudzenia są bardzo oporne, jednak ku zaskoczeniu to właśnie pasta do zębów może usunąć je na trwałe. 

Orzechy włoskie przyciemnią zarysowane drewno. Poznaj sposób na zarysowane ciemne meble!

Przy niwelowaniu delikatnych zarysowań na ciemnych meblach doskonale sprawdzą się orzechy włoskie. Przez ich stosunkowo miękką strukturę bardzo dobrze wnikają one w zarysowania. Należy jednak pamiętać, aby do koloru mebla dobrać odpowiednie orzechy. Jeżeli decydujemy się na usunięcie zarysowań na jasnych powierzchniach, najlepiej sięgnąć po migdały, orzechy brazylijskie lub pekany. Jak to działa? Wystarczy cząstkami orzechów przetrzeć uszkodzona miejsca i kontynuować proces, aż rysa zacznie stawać się mniej widoczna.

Więcej o: