Niezawodny sposób na domowy antyperspirant. Weź 1,35 zł i idź do supermarketu. Tam znajdziesz rozwiązanie!

Wciąż poszukujesz antyperspirantu, który będzie miał naturalny skład i jednocześnie pozostanie bezpieczny dla organizmu? Nie musisz dłużej wydawać fortuny na specjalistyczne kosmetyki. Taki produkt możesz przygotować samodzielnie, bez wychodzenia z domu!

Wybierając antyperspirant z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na jego skład. Często niczego nieświadomi decydujemy się na zakup produktu, który zawiera w sobie sole aluminium, alkohol i parabeny - wyjątkowo szkodliwe dla organizmu. Odnalezienie jednocześnie naturalnego i bezpiecznego antyperspirantu może okazać się trudne i czasochłonnego. Dlatego jeżeli zależy ci na wysokiej jakości artykule, możesz zdecydować się na samodzielne przygotowanie go w domu. Składnikiem, który będzie ci potrzebny jest... soda oczyszczona!

Dlaczego warto przygotować domowy antyperspirant? Zdrowsza skóra na wyciągnięcie ręki!

Warto zaznaczyć, że domowej roboty antyperspiranty działają inaczej od tych zakupionych w sklepie. Dzieje się tak ponieważ nie blokują one wydzielania potu, lecz wspomagają walkę z bakteriami niwelując ich ilość. Jest to zdecydowanie zdrowsze dla naszej skóry niż blokowanie gruczołów. Ponadto źle dobrane antyperspiranty zakupione w sklepie mogą przyczynić się do podrażnienia delikatnej skóry pod pachami. 

Przepis na domowy antyperspirant z sody oczyszczonej. Banalnie łatwy i tani trik!

Dezodorant z sody oczyszczonej jest nie tylko łatwy do wykonania, lecz także bezpieczny i skuteczny. Co więcej za saszetkę wspomnianego produktu najczęściej zapłacimy w sklepie nie więcej niż 1,39 zł! Od czego zacząć? Wystarczy wymieszać łyżeczkę sody z niewielką ilością wody. Antyperspirant będzie gotowy do użycia, gdy przybierze podczas mieszania postać "mlecznej pasty".

Na samym początku nanieś sodę na wybraną część ręki, by wykluczyć ewentualną alergię na produkt. Jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie, skórę pod pachami posmaruj przygotowaną mieszanką i pozostaw na kilkanaście minut. Następnie spłucz dokładnie letnią wodą. Soda oczyszczona zneutralizuje nieprzyjemne zapachy oraz zadziała antybakteryjnie. Pamiętaj jednak, by nie trzymać produktu na ciele zbyt długo - wtedy efekt może być całkowicie odwrotny i zaczną pojawiać się podrażnienia. 

Możesz także dodać do domowej roboty antyperspirantu z sody oczyszczonej odrobinę oleju kokosowego. Wówczas skóra stanie się bardziej miękka i dodatkowo nawilżona. 

Więcej o: