Jak podlewać storczyki, aby bujnie kwitły? Dzięki tej metodzie pąki pojawią się kilka razy w ciągu roku

Jak podlewać storczyki, aby bujnie kwitły? Jeżeli twoja roślina nie wypuszcza nowych pąków, prawdopodobnie nie jest odpowiednio zadbana. Wytłumaczymy jak pielęgnować ją w odpowiedni sposób, aby była prawdziwą ozdobą wnętrz.

Prawidłowo zadbany storczyk potrafi być prawdziwą ozdobą każdego wnętrza. Roślina ta posiada kwiaty w wielu kolorach, dlatego bez problemu dobierzemy ten, który najbardziej nam odpowiada. Aby jednak cieszył oko przez cały rok, musimy zadbać o kilka ważnych spraw.

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Marzena Rogalska pokazała zdjęcie sprzed 10 lat. Fanki: 'Zdecydowanie teraz dużo młodziej' (zdjęcie ilustracyjne) Marzena Rogalska pokazała posiłek. Co znalazło się na talerzu? "Na bogato"

Jak podlewać storczyka? Należy robić to w odpowiedni sposób

Odpowiednie podlewanie storczyka jest bardzo ważną częścią pielęgnacji tej rośliny. Latem powinniśmy wykonywać tę czynność raz w tygodniu zimą natomiast raz na dwa tygodnie. Ponadto samo podlewanie wykonujmy w specyficzny sposób:

  1. Podlewanie zacznijmy od zanurzenia doniczki z korą i korzeniami w misce z wodą. Zanurzone powinny być wyłącznie korzenie, rozeta liściowa powinna znajdować się na powierzchni wody.
  2. Całość pozostawiamy na 20-30 minut.
  3. Po upływie tego czasu wyciągamy roślinę z naczynia i czekamy, aż nadmiar wody odsączy się z doniczki.

Orchidea, czyli popularny storczyk: pielęgnacja tej rośliny nie jest skomplikowana

Podczas podlewania naszych storczyków zwróćmy uwagę jeszcze na kilka ważnych rzeczy związanych z tym aspektem pielęgnacji:

  • Podlewaj storczyka rano.
  • Storczyki zasadzone w ciasnych doniczkach podlewaj częściej. Taka roślina szybciej pobiera wodę, a jej podłoże szybciej staje się suchsze.
  • Gdy podłoże orchidei całkowicie wyschnie, dopiero wtedy ją podlewaj. Obserwacja tej rośliny jest wyjątkowo ważna.

Jak i kiedy sadzić borówki w ogrodzie i donicy? Dzięki tym metodom będziesz cieszył się dużymi plonami Jak i kiedy sadzić borówki? Te metody zapewnią duże zbiory

Jak podlewać storczyki, aby bujnie kwitły? Wykorzystaj ten domowy nawóz

Aby nasz storczyk pięknie kwitł, należy odpowiednio zadbać także o jego nawożenie. W tej roli idealnie sprawdzi się naturalny nawóz ze skórki bananowej. Jest on bogatym źródłem fosforu, wapnia i potasu, a także szeregu innych minerałów. Dzięki jego formie płynnej jest lepiej przyswajany przez skomplikowany system korzeniowy orchidei. Oto instrukcja jak go przygotować:

  1. Weź słoik i włóż do niego około trzech pokrojonych w kawałki skórek banana.
  2. Napełnij słoik ciepłą wodą i pozostaw na kilka dni. Najlepiej pozostawić go na zewnątrz przykrywając przykrywką, ponieważ może mieć nieprzyjemny zapach.

Tak przygotowanym nawozem podlewaj storczyki 2 razy w ciągu miesiąca, a jeżeli ich stan wymaga bardziej intensywnej pielęgnacji, możemy robić to nawet raz w tygodniu.

Więcej o: