Prosty sposób na gładkie nogi. Od dziś będziesz golić nogi tylko tak

Golenie nóg maszynką jest z jednej strony banalnie proste, z drugiej. No właśnie. Kto choć raz to zrobił, doskonale wie, że wrastające włoski, podrażnienia i brzydkie zmiany na skórze to bardzo częste konsekwencje tego zabiegu. Są jednak na to skuteczne sposoby.

Idealnie gładkie nogi

Sposobów depilacji jest naprawdę wiele. Można przejść serię zabiegów laserowych, można regularnie depilować ciało woskiem czy kremami do depilacji. Najpopularniejszą metodą jest jednak zdecydowanie maszynka do golenia. To szybka i tania metoda. Niestety niesienie za sobą kilka potencjalnych przykrych konsekwencji.

Jedna z tiktokerek podzieliła się swoim trikiem na  idealnie gładkie nogi. Gdy dodatkowo połączysz go z  czterema prostymi krokami, zapomnisz o krostkach, zacięciach, czerwonych rankach czy strupkach.

Zobacz wideo Co ginekolog myśli o fryzurze intymnej pacjentki? Czy może ona urozmaicić życie seksualne?

Cztery proste kroki i najważniejsza rada

Athena, popularna tiktokerka związana z branżą beauty, pokazała swój patent na gładkie nogi ogolone maszynką. Najważniejsza rada brzmi banalnie:

Podczas golenia nóg maszynką najpierw trzeba ją przesuwać w górę, a dopiero potem w dół. Trzeba uważać, żeby nie odrywać maszynki od skóry. Maszynka musi cały czas przylegać do skóry. To naprawdę działa. Dziesięć na dziesięć

 – przekonuje tiktokerka w nagraniu.

O jakich krokach warto jeszcze pamiętać? Oto nasze sprawdzone rady:

  • Peeling. Przed każdą depilacją należy przeprowadzić peeling. Ale nie godzinę czy chwilę przed. Peeling robimy przynajmniej dzień, a najlepiej dwa dni przed depilacją. Dzięki temu pozbywamy się martwego naskórka i przygotowujemy skórę do kolejnych zabiegów.
  • Gorąca woda. Najlepsze efekty uzyskasz, gdy przed depilacją pomoczysz ciało w ciepłej wodzie. Pory zaczną się rozszerzać. Gdy wykonasz depilację na tak przygotowane ciało, nie będziesz mieć czerwonych kropeczek na skórze. Dopiero na koniec przepłucz ciało chłodną wodą. Pory zaczną się wówczas zamykać.
  • Nawilżanie. Od razu po kąpieli wklepuj balsam nawilżający. Rób to zawsze. Nie tylko gdy depilujesz nogi.
  • Maszynka. Używając jednorazowej maszynki, pamiętaj o regularnej wymianie. One są naprawdę jednorazowe! Przechowywanie maszynki raz użytej, sprawi, że namnoży się tam mnóstwo grzybów czy bakterii. Stan zapalny murowany.
Więcej o: