Dzieci uwielbiają ten napój, ty nałóż na brwi. Włoski będą rosły jak szalone

Piękne i gęste brwi to marzenie wielu kobiet. Istnieje wiele kosmetyków, które pomoże nam osiągnąć taki efekt, ale warto również sięgnąć po domowe i dużo tańsze sposoby. Jednym z nich jest nałożenie na nasze włoski ulubionego napoju dzieci.

Brwi to jeden z kluczowych elementów oprawy naszych oczu. Choć jakiś czas temu modne były te cienkie, to od dłuższego czasu możemy zaobserwować trend na gęste, mocno wyczesane włoski. Problem pojawia się w momencie, gdy naturalnie takich nie posiadamy. Jak zatem uzyskać taki efekt? Jedną z najprostszych i najszybszych metod jest pomalowanie naszych włosów, ale efekt jest tylko na chwilę. Jeśli chcemy, by nasze włoski rosły jak szalone, warto zastosować metodę naszych babć. 

Zobacz wideo Trwały i upiększający makijaż na wesele krok po kroku

Nałóż mleko na brwi. Będą gęste i lśniące

Do tego zabiegu najlepiej wykorzystać pełnotłuste mleko. Wystarczy namoczyć wacik w niewielkiej ilości uwielbianego przez dzieci napoju i przetrzeć nimi brwi. Po upływie około 20 minut spłucz je wodą. Ważna jest cierpliwość i regularność w stosowaniu takiej wcierki. Pierwsze efekty kuracji powinny być widoczne po upływie dwóch tygodni. Pamiętajmy, by nakładać mleko wieczorem, po demakijażu i oczyszczeniu twarzy. 

Mleko zawiera białka, tłuszcze i witaminy, które odżywiają korzenie włosków oraz pobudzają je do wzrostu.

Banalnie prosty sposób na idealnie gładkie stopyNietypowe zastosowania mleka. Pomoże m.in. w przypadku popękanych i obolałych pięt

Inne sposoby na zagęszczenie brwi 

Mleko to tylko jeden z wielu domowych sposobów na zgęszczenie brwi. A jakie są inne? Olejek rycynowy jest dostępny w każdej aptece i kosztuje grosze. Wystarczy kilka kropel nałożyć na patyczek do uszu czy palec i wetrzeć we włoski. Następnie dobrym pomysłem jest przeczesanie brwi szczoteczką. 

Innym sposobem jest nałożenie na brwi soku z cebuli. Opcji na jego pozyskanie jest kilka. Możemy albo wycisnąć taki sok w wyciskarce do sków, albo po prostu całą cebulę zblendować. Niewielką ilość nakładamy na nasze włoski i pozostawiamy na około 15 minut. Następnie zmywamy ciepłą wodą. 

Kolejnym domowym trikiem jest jajko, a tak konkretnie nałożenie na włoski żółtka. Wystarczy zostawić je na około 15 minut, a następnie zmyć ciepłą wodą. 

Bez względu na to, na jaki sposób się zdecydujecie, pamiętajcie, że systematyczność jest kluczowa. Najlepiej takie zabiegi wykonywać codziennie wieczorem. 

Jak zagęścić brwi? Dzięki tej metodzie włoski rosną jak szaloneJak zagęścić brwi? Tani domowy sposób, dzięki któremu włoski rosną błyskawicznie

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: