Dzieci uwielbiają ten napój, ty nałóż na brwi. Włoski będą rosły jak szalone

Piękne i gęste brwi to marzenie wielu kobiet. Istnieje wiele kosmetyków, które pomoże nam osiągnąć taki efekt, ale warto również sięgnąć po domowe i dużo tańsze sposoby. Jednym z nich jest nałożenie na nasze włoski ulubionego napoju dzieci.

Brwi to jeden z kluczowych elementów oprawy naszych oczu. Choć jakiś czas temu modne były te cienkie, to od dłuższego czasu możemy zaobserwować trend na gęste, mocno wyczesane włoski. Problem pojawia się w momencie, gdy naturalnie takich nie posiadamy. Jak zatem uzyskać taki efekt? Jedną z najprostszych i najszybszych metod jest pomalowanie naszych włosów, ale efekt jest tylko na chwilę. Jeśli chcemy, by nasze włoski rosły jak szalone, warto zastosować metodę naszych babć. 

Zobacz wideo Trwały i upiększający makijaż na wesele krok po kroku

Nałóż mleko na brwi. Będą gęste i lśniące

Do tego zabiegu najlepiej wykorzystać pełnotłuste mleko. Wystarczy namoczyć wacik w niewielkiej ilości uwielbianego przez dzieci napoju i przetrzeć nimi brwi. Po upływie około 20 minut spłucz je wodą. Ważna jest cierpliwość i regularność w stosowaniu takiej wcierki. Pierwsze efekty kuracji powinny być widoczne po upływie dwóch tygodni. Pamiętajmy, by nakładać mleko wieczorem, po demakijażu i oczyszczeniu twarzy

Mleko zawiera białka, tłuszcze i witaminy, które odżywiają korzenie włosków oraz pobudzają je do wzrostu.

Inne sposoby na zagęszczenie brwi 

Mleko to tylko jeden z wielu domowych sposobów na zgęszczenie brwi. A jakie są inne? Olejek rycynowy jest dostępny w każdej aptece i kosztuje grosze. Wystarczy kilka kropel nałożyć na patyczek do uszu czy palec i wetrzeć we włoski. Następnie dobrym pomysłem jest przeczesanie brwi szczoteczką. 

Innym sposobem jest nałożenie na brwi soku z cebuli. Opcji na jego pozyskanie jest kilka. Możemy albo wycisnąć taki sok w wyciskarce do sków, albo po prostu całą cebulę zblendować. Niewielką ilość nakładamy na nasze włoski i pozostawiamy na około 15 minut. Następnie zmywamy ciepłą wodą. 

Kolejnym domowym trikiem jest jajko, a tak konkretnie nałożenie na włoski żółtka. Wystarczy zostawić je na około 15 minut, a następnie zmyć ciepłą wodą. 

Bez względu na to, na jaki sposób się zdecydujecie, pamiętajcie, że systematyczność jest kluczowa. Najlepiej takie zabiegi wykonywać codziennie wieczorem. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: