Do klubu nie są wpuszczane kobiety, które ważą więcej niż 65 kg. Pracownicy się tłumaczą

Oburzeni uczestnicy licznych dyskusji na ten temat oskarżyli klub o dyskryminację. O sprawie szybko zrobiło się głośno w całych Chinach.

Przed wejściem do klubu nocnego w mieście Wuxi w prowincji Jiangsu jakiś czas temu pojawiła się tablica elektroniczna z nowymi zasadami obowiązującymi w lokalu. Uwagę przykuł przede wszystkim fakt, że od teraz nie mogą pojawiać się tam kobiety, które ważą więcej niż 65 kg. Przyczyną tych zmian miały być względy bezpieczeństwa. 

Nowe zasady oburzyły ludzi

Poza kobietami, które ważą więcej niż 65 kg na liście znalazły się także m.in. osoby łyse oraz noszące złote łańcuchy. Nowe zasady wzbudziły spore kontrowersje. W krótkim czasie zdjęcia viralowo obiegły chińskie portale internetowe.

Natomiast na Weibo (platforma nazywana jest chińskim odpowiednikiem Twittera) wybuchły liczne dyskusje na ten temat. Zdaniem wielu osób nowe zasady kluby są przejawem dyskryminacji i seksizmu. - Dlaczego to nie dotyczy mężczyzn? - pytają inni.

Pracownicy klubu: To tylko żart

W końcu głos w sprawie zabrali pracownicy klubu. Z ich tłumaczeń wynika, że wywieszenie tablicy było tylko żartem i tak naprawdę nikt na wejściu nie prowadzi takiej selekcji osób. Jeden z pracowników klubu w rozmowie z Xinyuan Video zaznaczył jednak, że jeśli ktoś nie czuje się komfortowo z polityką klubu, najwyraźniej nie jest jego docelowym klientem. Co ciekawe, mimo ogromnej krytyki tablica nadal znajduje się w tym samym miejscu. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: