Ten sposób na siwiejące włosy podbija Internet! Kosztuje grosze a efekty szokują

Znajduje się w twojej kuchni, możesz dodać ją praktycznie do każdego dania, a o jej leczniczych właściwościach jest głośno już od dawna! Czy wiedziałaś jednak, że cebula doskonale sprawdzi się także w walce z siwymi włosami? Przedstawimy prosty i sprawdzony sposób, który bez wydawania fortuny pozwoli ci zachować naturalny kolor twoich kosmyków!

Nie jest niczym odkrywczym, że cebula słynie ze swoich wyjątkowych właściwości zdrowotnych. Z cebulowych syropów i wcierek korzystały już nasze mamy, a nawet babcie. Dlatego też włączenie wspomnianego warzywa do diety może okazać się zbawienne w skutkach! Nie tylko działa ono jak naturalny antybiotyk, lecz także zabija bakterie, wspomaga odporność i wiele więcej. Mało kto wie jednak, że cebula doskonale sprawdzi się także przy walce z.. siwizną! 

Cebula jako naturalna metoda walki z siwizną! Banalnie prosty i tani sposób 

Wiele z nas chcąc jak najdłużej cieszyć się młodzieńczym wyglądem, postanawia zatuszować siwe kosmyki farbą. Istnieją jednak naturalne sposoby, które bez wychodzenia z domu pomogą ci w walce z pierwszymi oznakami starzenia. Z pomocą przychodzi sok z cebuli! Dzięki zawartości katalazy enzymatycznej przy regularnym stosowaniu sprawi, że siwienie włosów znacząco się opóźni lub całkowicie zatrzyma. Kuracje najlepiej rozpocząć jeszcze zanim włosy zaczną całkowicie siwieć. Dlatego też, gdy tylko dostrzeżesz pojedyncze siwe pasma koniecznie sięgnij po cebulową wcierkę! 

Jak przygotować sok z cebuli? To naprawdę proste!

Jedyne czego będziesz potrzebować to główka cebuli. Jedną dużą sztukę wspomnianego warzywa należy obrać, a następnie zetrzeć na tarce. Przy wykorzystaniu sitka odsącz wodę z cebuli od powstałej papki. Uzyskany wówczas sok należy dokładnie wetrzeć w skórę głowy i na sam koniec rozetrzeć na całej długości kosmyków. Cebulową wcierkę pozostaw na włosach na co najmniej 20 minut. Po upływie zalecanego czasu spłucz kosmyki wodą z dodatkiem soli, by pozbyć się niechcianego zapachu. Następnie umyj włosy tak jak robisz to na co dzień. 

Ta wyjątkową metodę walki z siwizną wyróżnia nie tylko prostota w przygotowaniu, lecz także atrakcyjna niska cena - za pojedynczą cebulę w sklepie zapłacimy niecałe 1 zł! Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli siwienie twoich włosów jest spowodowane genami, metoda z wykorzystaniem soku z cebuli może nie zadziałać. 

Więcej o: