Sposób na worki pod oczami? Ten naturalny trik za niecałe 1 zł zadziała lepiej niż krem za 200 zł

Zarówno nasz stan zdrowia, jak i samopoczucie bardzo szybko mogą zostać odczytane z oczu. Pojawiające się pod nimi sińce oraz opuchlizna są efektem wyjątkowo cienkiej, narażonej na niedoskonałości skóry właśnie na tym obszarze twarzy. Istnieją jednak domowe, naturalne metody, które skutecznie i szybko pomogą ci zwalczyć nieestetyczne obrzęki pod oczami!

Niewystarczająca ilość spożywanych płynów, permanentne zmęczenie, nieprzespana noc lub po prostu brak demakijażu przed snem. To właśnie te wszystkie czynniki sprawiają, że pod naszymi oczami zaczynają pojawiać obrzęki zwane również "workami". Nie musisz jednak dłużej wydawać fortuny u kosmetyczki lub na specjalistyczne kremy, by zwalczyć wspomniany problem. Z pomocą przychodzą domowe sposoby, a jedną z najbardziej pomocnych okazuje się zastosowanie... ziemniaka! Jeżeli marzysz o zminimalizowaniu opuchlizny oraz rozświetleniu partii twarzy pod oczami, ta metoda jest właśnie dla ciebie! 

Ziemniak jako okład pod oczy. Pozbądź się sińców i opuchlizny! 

Z tego naturalnego, domowego sposobu na worki pod oczami korzystały już zarówno nasze mamy, jak i babcie. Nie dość, że jest on wyjątkowo prosty w przygotowaniu, to ponadto za jedną sztukę ziemniaka potrzebnego do wykonania zabiegu, zapłacimy w sklepie niecałe 1 zł! Wciąż zastanawiasz się dlaczego warto skorzystać właśnie z tego rozwiązania? Ziemniaki są źródłem potasu, który niweluje opuchliznę, a także skrobi działającej przeciwzapalnie. Chcąc cieszyć się lepszymi efektami, przed zastosowaniem bulwy pod oczy, schowaj ją do lodówki! Niższa temperatura przyczyni się do szybszego i bardziej efektywnego działania. 

Okład z surowego ziemniaka na sińce i worki pod oczami. Jak przygotować? 

Schłodzonego wcześniej ziemniaka podziel na dwie części. Jedną z nich utrzyj dokładnie na tarce, zawiń w gazy i połóż pod oczy. Z tak przygotowanym okładem należy odpoczywać przez 15-20 minut. Po wykonaniu zabiegu wskazane jest przemycie twarzy letnią wodą. 

Możesz także zdecydować się na obranie plastrów ziemniaka ze skórki i dodatkowo schłodzić je w lodówce lub zamrażarce. Tak przygotowane okłady przykładaj pod dolną powieką przez około 10 minut. Wspomniany kompres nie tylko zadziała ściągająco, ale także pomoże pozbyć się wody zgromadzonej pod oczami oraz dodatkowo wzmocni i nawilży skórę. Co więcej, za specjalistyczny, rewitalizujący krem pod oczy o podobnym działaniu musielibyśmy zapłacić najczęściej ok. 200 złotych!

Więcej o: