Jak prać buty w pralce? Zrób to skutecznie i bezpiecznie. Trampki pozostaną jak nowe przez kilka sezonów

Brudne czy ubłocone obuwie to coś, czego chcemy uniknąć i jak najszybciej przywrócić im estetyczny wygląd. Jak prać buty w pralce, żeby ich nie zniszczyć, a bęben pralki nie został uszkodzony? Poznaj praktyczne wskazówki.

Masz do wyczyszczenia brudne trampki lub inny rodzaj obuwia? Rozwiązaniem będzie wrzucenie i wypranie ich w pralce. To wygodny sposób, dzięki któremu zaoszczędzisz czas i pieniądze, a buty będą prezentowały się jak nowe. Jak postępować krok po kroku?

Katarzyna Żak Katarzyna Żak zachwyca sylwetką w kostiumie kąpielowym. "Figura nastolatki"

Zobacz wideo żółty osad na ubikacji

Jakich butów nie prać w pralce? Tego obuwia lepiej nie wkładaj do bębna

Pranie butów w pralce może wpłynąć na ich strukturę i wygląd. Wszystko przez proces wirowania i działanie wody. Nie każdy rodzaj obuwia będzie się nadawał do wrzucenia go do bębna. Zaliczają się do nich: buty na obcasie, z ozdobnymi, drobnymi elementami oraz z ciężkimi zabrudzeniami, które mogą uszkodzić urządzenie.

Twoje czyste ubrania są pełne sierści? Od teraz do każdego prania dodaj pół szklanki tego produktu Jak pozbyć się sierści podczas prania? Wykorzystaj ocet

Jak prać buty w pralce automatycznej? Trzymaj się tych kilku zasad

W praniu butów w pralce nie ma nic skomplikowanego. Wystarczy trzymać i stosować kilka zasad, żeby buty po wyciągnięciu z bębna zachwycały czystością, zapachem i nie były uszkodzone. 

  1. Zanim włożysz do bębna buty, upewnij się, że zostały z nich usunięte wszelkie zanieczyszczenia, takie jak piasek czy kamienie.
  2. Zapoznaj się również z metką od producenta umieszczoną na obuwiu.
  3. Skorzystaj ze specjalnych siateczek z suwakiem, które używasz do prania bielizny.
  4. Wyjmij sznurówki oraz wkładkę z butów. W ten sposób zabrudzenia zostaną lepiej usunięte.
  5. Wybierz program bez wirowania w pralce i ustaw temperaturę na maksymalnie 40 stopni. Wybierz najmniejszą liczbę obrotów.
  6. Nie korzystaj z płynu do płukania. 
  7. Wyprane buty susz w temperaturze pokojowej.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: