Opalasz się na balkonie w ten sposób? Uważaj, aby nie dostać kary. Grzywna to nawet 1500 zł

Opalanie się na prywatnym balkonie może wydawać się niewinne i naturalne. Okazuje się, jednak że za taki wybryk może grozić kara wynosząca nawet 1500 zł. Czy jesteśmy na nią narażeni, czy nie zależy od jednego istotnego szczegółu.

Jeżeli nie posiadamy prywatnej działki, podwórka, do plaży mamy daleko a chcemy przyciemnić swój kolor skóry, często decydujemy się na opalanie na balkonie. Czynność ta ma prawo być potraktowana przez sąsiadów w nieprzyjemny sposób. Konsekwencją tego może być nawet nałożenie na nas grzywny. Aby się tak nie stało, należy zadbać o jeden szczegół. Wyjaśniamy jaki.

Zobacz wideo Jak zatrzymać opaleniznę po wakacjach na dłużej?

Katarzyna Żak Katarzyna Żak zachwyca sylwetką w kostiumie kąpielowym. "Figura nastolatki"

Czy można opalać się na balkonie? Wszystko zależy od stroju

Niektórzy uważają, że balkon stanowi ich prywatną własność inni natomiast twierdzą, że jest to część wspólna, ponieważ każdy może zobaczyć, co na nim się dzieje. Jeżeli mamy w planie opalać się na balkonie zadbajmy o odpowiedni strój. Jeżeli nasze piersi i miejsca intymne będą zakryte, nie musimy się o nic martwić. Gorsza sytuacja tyczy się miłośniczek opalania topless.

Opalasz się na balkonie w ten sposób? Uważaj, aby nie dostać kary

W przypadku kobiet lubiących opalać się topless niewinna kąpiel słoneczna może zostać potraktowana przez organy ścigania jako wykroczenie, tzw. nieobyczajny wybryk. Pod określeniem tym kryją się wszelkie zachowania, które są niezgodne z dobrymi obyczajami, nieprzyzwoite, które mogą wywołać publiczne zgorszenie. Oczywiście nic nie grozi tym które nie są widoczne z ulicy ani przez oczy sąsiadów. Te, które jednak wystawią na widok publiczny zbyt wiele, mogą otrzymać karę grzywny.

Opalanie Jak rozpoznać uczulenie na słońce? Objawy nie są oczywiste

Uważaj, aby nie dostać kary za opalanie się na balkonie. Grzywna to nawet 1500 zł

Jeżeli podczas opalania się topless dojdzie do wezwania straży miejskiej, musimy liczyć się, z tym że może zostać nałożony na opalającą się w ten sposób osobę mandat. Ważne jednak w tej sytuacji jest to, że aby w ogóle zastanawiać się, czy doszło do popełnienia tego wykroczenia, zachowanie musi być publiczne. Podczas takiego opalania należy więc zwrócić uwagę na to, czy nie jesteśmy widoczni dla postronnych osób.

Jeżeli przesłanka ta zostanie spełniona i nasz wybryk będzie klasyfikowany jako nieobyczajny, jesteśmy zagrożeni karą grzywny do 1500 zł.

Więcej o: