Zazwyczaj dodajesz je do herbaty, tym razem posłużą jako domowe sposoby na muszki owocówki

Mało kto wie, że gwoździki i cytryna to skuteczne domowe sposoby na muszki owocówki. Przydać mogą się też banan i płyn do naczyń. Jak wykorzystać wszystkie te składniki? Wyjaśnimy krok po kroku.

Szczególnie w sezonie letnim, bardzo często możemy mieć problem z pojawianiem się muszek owocówek w naszych domach. W tym czasie jedzenie ze względu na temperaturę psuje się szybciej. Te nieproszone owady mają niestety bardzo czułe receptory węchowe. Pozwalają muszce wyczuć woń etanolu i octan etylu z odległości nawet kilkunastu metrów dlatego tak szybko pojawiają się np. nad zostawioną śliwką czy winem. Wiemy, jak pozbyć się ich skutecznie i za pomocą domowych metod.

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Katarzyna ŻakKatarzyna Żak zachwyca sylwetką w kostiumie kąpielowym. "Figura nastolatki"

Domowe sposoby na muszki owocówki. Cytryna i goździki przychodzą z pomocą

Zapach cytryny i goździków jest dla naszego zmysłu węchu bardzo przyjemny. Inaczej w tym temacie mogłyby wypowiedzieć się muszki owocówki, które nie przepadają za nim. Łącząc te fakty, w prosty sposób możemy stworzyć naturalny odstraszacz, który jednocześnie będzie odświeżaczem powietrza i zapewni świeżą nutę zapachową w pomieszczaniach. Jak to przygotować? Oto instrukcja:

  1. Przygotuj kilkanaście sztuk goździków oraz cytrynę lub limonkę.
  2. Wybranego cytrusa przekrój na pół.
  3. W jego miąższ wbij suszone pąki goździków. Około 10 sztuk.
  4. Ułóż cytrusa w miejscu, gdzie najczęściej pojawiają się muszki owocówki: na blacie, parapecie albo przy koszu z owocami.

Pułapka na muszki owocówki może być stworzona z butelki i banana

Jak już wspomnieliśmy, muszki owocówki mają bardzo czułe receptory zapachowe. Jeżeli chmara tych owadów pojawiła się w twoim domu, wykorzystaj tę cechę i przyciągnij je bardziej wyrazistym zapachem. W tym celu:

  1. Przygotuj butelkę plastykową z wąskim otworem i przetnij ją na wysokości około 3/4.
  2. Odwróć przekrojona część otworem do picia skierowanym do wewnątrz butelki.
  3. Do środka włóż kawałki mocno dojrzałego banana.
  4. Muszki przez otwór dostaną się do wewnątrz butelki, ale nie będą umieć już się wydostać.

Twoje czyste ubrania są pełne sierści? Od teraz do każdego prania dodaj pół szklanki tego produktuJak pozbyć się sierści podczas prania? Wykorzystaj ocet

Sposób na muszki owocówki: pułapka z octu i płynu do naczyń

Metoda pobycia się muszek owocówek z wykorzystaniem płynu do naczyń i octu jabłkowego należy do tych bardziej znanych. Obydwa składniki wystarczy wlać do słoika lub szklanki, nie mieszając ich i zostawić na parapecie lub blacie kuchennym. Zapach octu szybko je przyciągnie, a lepki płyn do naczyń nie pozwoli się już wydostać.

Więcej o: