Podgrzej go i wlej do toalety. Skutecznie usunie żółte zacieki. To niezawodny środek czyszczący

Twoja toaleta pokryta jest nieestetycznymi żółtymi zaciekami, których ciężko się pozbyć? Znamy na to idealne rozwiązanie. Ta domowa metoda jest prosta i ekologiczna. Wystarczy, że podgrzejesz płyn, który masz w swojej kuchni.

Choć w sklepach dostępny jest szeroki asortyment środków chemicznych mających na celu utrzymanie naszej muszli klozetowej w nienagannym stanie, to jednak nie zawsze okazują się one wystarczająco silne. Dodatkowo przy kontakcie ze skórą mogą ją podrażniać. Bez problemu możemy zastąpić je skuteczniejszymi domowymi metodami, które są bardziej ekologiczne.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Dlaczego na muszli klozetowej powstaje nieestetyczny żółty osad?

Jeżeli na naszej muszli klozetowej pojawiają się żółto rdzawe zacieki, nie musi oznaczać to brak odpowiedniego czyszczenia tego elementu łazienki. Przyczyną ich powstawania jest twarda woda płynąca z rur. Wytrącają się z niej sole żelaza, wapnia czy magnezu i przywierają do powierzchni ceramiki. Bywa, że są one oporne nawet na najsilniejsze detergenty. My znamy jednak rozwiązanie tego problemu.

Podgrzej go i wlej do muszli: jak stworzyć domowy odkamieniacz z octu?

Już nasze mamy i babcie znały niezawodny sposób na powstający żółty osad z kamienia powstający wewnątrz toalety. Zakładał on wykorzystanie octu spirytusowego. Kupisz go w większości sklepów spożywczych a może masz go nawet już w swojej kuchni. Aby jednak zadziałał w odpowiedni sposób, należy wykonać czyszczenie toalety w odpowiedni sposób. Niestety nie wystarczy samo wylanie octu z butelki do muszli.

Domowy odkamieniacz toalety: instrukcja jego użycia

Aby sposób zadziałał, trzeba postępować według instrukcji:

  1. W pierwszej kolejności pozbądź się wody stojącej w muszli. Z pomocą przyjdą gumowe rękawiczki i mały pojemnik, którym ją wybierzesz.
  2. Podgrzej ocet spirytusowy w garnku, dzięki temu zyska mocy. Nie może być jednak zbyt gorący, aby nie uszkodzić ceramiki.
  3. Większą część płynu wlej do toalety.
  4. Pozostałą porcją nasącz zwinięte ręczniki papierowe.
  5. Tak przygotowane ręczniki papierowe należy umieścić w załamaniach takich jak np. kołnierz muszli.
  6. Teraz wystarczy pozostawić tak detergent na kilka godzin lub całą noc.
  7. Następnie wyszoruj dokładnie całą muszlę i dopiero wtedy spłucz wodę.
Więcej o: