Okna bez smug za jedyne 4 zł? Dzięki tym trikom to możliwe! Gwarantują efekt lśniących szyb na dłużej

Twoje szyby pomimo długiego szorowania i drogiego środka chemicznego kupionego w sklepie są ciągle pełne smug? O dziś wykorzystaj naszą metodę mycia okien, a zapomnisz o nieestetycznych niedociągnięciach widzianych pod słońce.

Mycie okien w całym domu czy mieszkaniu to czasochłonna czynność. Zwłaszcza gdy wciąż na nowo pojawiają się nieestetyczne smugi, których ciężko się pozbyć. Aby się tak nie działo, wystarczy zastosować jeden sprytny trik.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Jak być okna bez smug? Wydaj jedynie 4 zł i ciesz się efektem

Każda pani domu posiada w swoim asortymencie środków czystości płyn do mycia szyb. Jest on używany dość często przy domowych porządkach. Jeżeli ten, który stosujesz, wciąż pozostawia smugi na szybach, wydaj dodatkowe 4 zł w aptece i  zapomnij o tym problemie. Właśnie tyle kosztuje gliceryna, która diametralnie zmieni twój komfort mycia twoich szyb! Od dziś nie pozostaną na nich żadne smugi i będą się lśnić czystością.

Jak umyć ona przy użyciu gliceryny? To proste

Aby od dziś cieszyć się oknami bez smug, wystarczy zastosować ten jeden sprytny trik. Gdy już wyposażymy się w glicerynę kosmetyczną starczy nam ona na wiele miesięcy. Dlaczego? Dlatego, że aby cieszyć się czystymi szybami, wystarczy dodać jedynie kilka kropel gliceryny do spryskiwacza z płynem. Następnie umyj okna, tak jak robisz to zwykle. Dzięki sprytnemu dodatkowi na szybach powstaje niewidzialna powłoka, która zapobiega powstawaniu smug i zabezpiecza okna przez szybkim osadzaniem się kurzu.

Co zrobić, żeby na oknach nie było smug?

Aby nasze okna były pozbawione smug, warto w życie wdrożyć jeszcze jedna sprytną zasadę, która nic nie kosztuje, a przynosi wielkie rezultaty. Zwróć uwagę na pogodę panującą na zewnątrz. Okazuje się, że gdy promienie słoneczne padają na szyby podczas mycia, woda szybciej paruje, zostawiając nieestetyczne ślady po kroplach, zacieki, a także smugi. Róbmy to zatem w godzinach porannych, wieczornych lub w dni z umiarkowaną temperaturą. Nie należy wykonywać mycia okien także gdy na zewnątrz panuje mróz.

Więcej o: