Jak rozciągnąć skurczone ubrania po praniu? Kup popularny kosmetyk dla dzieci i odzyskaj dawny rozmiar

Zastanawiasz się jak uratować i rozciągnąć skurczone ubrania po praniu? To możliwe! Wcale nie musisz spisywać tej odzieży na straty. Postępuj krok po kroku według tych zasad, a ulubiona sukienka czy bluzka odzyskają swój dawny rozmiar.

Wypranie odzieży w zbyt wysokiej temperaturze, niż ta znajdująca się na metce może zaskoczyć nas tym, co wyciągniemy z bębna urządzenia. Najbardziej widać, to gdy rozwiesisz ubrania, a po wyschnięciu dostrzegasz, że coś jest nie tak z rozmiarem. Skurczone elementy garderoby, jak poradzić sobie z tym problemem?

Katarzyna ŻakKatarzyna Żak zachwyca sylwetką w kostiumie kąpielowym. "Figura nastolatki"

Jak rozciągnąć skurczone ubrania po praniu? Mamy na to sposób

Skurczone ubranie odzyska poprzedni rozmiar, jeśli zastosujesz jeden z domowych trików. Potrzebujesz jedynie szamponu dla dzieci, odrobiny wody oraz cierpliwości. Postępuj zgodnie ze wskazówkami i zacznij od:

  1. Zatkaj zlew przy pomocy korka.
  2. Napełnij wodą.
  3. Odmierz nakrętkę szamponu dla dzieci i dodaj do wody.
  4. Włóż skurczone ubrania. 
  5. Pozostaw do namoczenia.
  6. Poruszaj delikatnie materiałem. Włókna zaczną się rozluźniać.

Twoje czyste ubrania są pełne sierści? Od teraz do każdego prania dodaj pół szklanki tego produktuJak pozbyć się sierści podczas prania? Wykorzystaj ocet

Skurczone ubrania po praniu. Jak suszyć?

Suszenie to kluczowy etap każdego prania, szczególnie w przypadku tego skurczonego. Jeśli sumiennie wypełniłeś wszystkie wcześniejsze kroki, możesz przejść do końcowego etapu. Zacznij od wyciśnięcia nadmiaru wody z ubrań. Następnie połóż ubrania na wcześniej przygotowanym ręczniku. Rozłóż materiał. Przystąp do rolowania ręcznika z odzieżą w środku. Ta czynność pozwoli nam na pozbycie się nadmiaru wody. Kolejnym krokiem jest użycie suchego ręcznika i delikatnie rozciąganie na nim materiału. Gdy ubranie przybierze oryginalne kształty, zostawiamy je w takim stanie do całkowitego wyschnięcia.

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: