Maja Staśko zaproponowała Kai Godek starcie w oktagonie. Odpowiedziała. "Mam lepszy pomysł"

Od kilku dni głośno jest na temat freak fightowej walki Mai Staśko. Obecnie nie jest znana jeszcze jej przeciwniczka. Aktywistka w jednym z wywiadów wyznała, że chciałaby zawalczyć w oktagonie m.in. z Kają Godek.

Maja Staśko zdradziła, że decyzję o wzięciu udziału w walce na High League podejmowała wiele miesięcy. - Pierwszą propozycję miałam już we wrześniu, więc naprawdę miałam czas, żeby się zastanowić. Konsultowałam się z organizacjami pomocowymi, rozważałam wszystkie argumenty za i przeciw. Zdawałam też sobie sprawę, że pierwsze zderzenie z jakąś kontrowersyjną informacją budzi dużo emocji. Jeśli ktoś, kogo lubię czy szanuję, zdecydowałby się na coś, co w pierwszym odruchu budziłoby mój sprzeciw, mogłabym zareagować emocjonalnie – i naprawdę to rozumiem. Wiem też, że podjęłam taką, a nie inną decyzję i będę przy niej stać - powiedziała w rozmowie z naszym serwisem Maja Staśko.

W innym wywiadzie Staśko wyznała natomiast, że chciałaby zawalczyć z Kają Godek. Co ciekawe, aktywistka szybko doczekała się odpowiedzi. 

Kaja Godek: Mam lepszy pomysł

Godek odpowiedziała Mai Staśko na Facebooku. 

Jakaś Maja Staśko wyznała plotkarskiemu portalowi, że chciałaby się ze mną zmierzyć w pojedynku MMA. Mam lepszy pomysł

- zaczęła. 

Porywalizujmy na strzelnicy. Słyszę, że Maja zbiera przy okazji pieniądze na jej zdaniem szczytne cele. Na strzelnicy mogłaby pozbierać na wsparcie jakiejś akcji na rzecz prawa obywateli do posiadania i noszenia broni

- kontynuowała Godek.

"Prawo do życia to także prawo do obrony życia"

Warto zaznaczyć, że Kaja Godek jest nie tylko aktywistką antyaborcyjną, lecz także walczy na rzecz wprowadzenia w naszym kraju prawa do nieograniczonego posiadania i noszenia broni. 

Bez rejestrów kto ma w domu jaką broń, bo to niebezpieczne, gdy wróg zechce poznać potencjał obronny kraju. Nie miałabym oporów wziąć udział w akcji na strzelnicy. Prawo do życia to także prawo do obrony życia - swojego i najbliższych - gdy zdarzy się, że zagrozi mu przestępca. Posiadanie i noszenie broni jest szczególnie ważne dla kobiet, bo to one - słabsze fizycznie od mężczyzn - są szczególnie zagrożone. Powinny móc odeprzeć potencjalny atak napastnika, by nie stać się ofiarami przemocy

- podsumowała swój wpis Godek. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: