Jak nakładać przetwory do słoików? Ten gadżet zadba o czystość naczynia i zaoszczędzi twój czas

Jeżeli jesteś fanką tworzenia własnych przetworów na zimę, możesz bardzo dobrze znać problem ubrudzonych słoików. Dżem lub różnego rodzaju przeciery nakładane do tego naczynia lubią się rozlać po krawędziach i dodać nam pracy. Teraz jednak wyposaż się jeden gadżet i zapomnij o tym problemie.

Jeżeli w swoim domowym zaciszu przygotowujemy, konfitury, dżemy czy przeciery dla swojej rodziny wiemy jakim problemem bywają ubrudzone nimi krawędzie słoików. Przed zamknięciem słoika należy doczyścić wszelkie zabrudzenia, a bywa to czasochłonne. Od dziś zaoszczędzisz czas. Wystarczy, że wyposażysz się w jeden sprytny gadżet. Dzięki nim krawędzie pozostaną czyste.

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Wazelina, szare mydło, zmywacz mogą mieć inne zastosowanie

Jak nakładać przetwory do słoików? Koniec z brudnym naczyniem

Aby nasze słoiki nigdy więcej się nie brudził podczas nakładania przetworów, nigdy więcej nie przekładajmy ich, chochlą czy łyżką. Przelewanie z innego naczynia z dzióbkiem też może nie być skuteczne w uniknięciu brudu na brzegach. Najlepiej w tym zadaniu sprawdzi się odpowiedni lejek. Możemy zakupić go w wielu sklepach, a także zrobić samodzielnie. Wykonanie go samemu polega jedynie na wybraniu odpowiedniej wielkości butelki plastikowej np. po wodzie lub soczku dla dziecka. Następnie odetnijmy górną jej część na wysokości około 3/4. I gotowe.

Media Expert: lejek do słoików to idealny gadżet do przetworów

Jeżeli chcemy wyposażyć się w profesjonalny gadżet, a nie tworzyć go samemu jedną ciekawą propozycję znajdziemy w Media Expert. Jest to praktyczny i poręczny lejek o średnicy 9 cm, z wąską końcówką, za pomocą której z łatwością można przelać lub przesypać dowolne produkty. Wykonany jest z wysokiej jakości silikonu. Ergonomiczny uchwyt pozwala na wygodne trzymanie lejka w wybranej pozycji i oparcie go o naczynie. Dzięki funkcji składania (jednym ruchem) zajmuje mało miejsca. Nie pochłania też zapachów i jest łatwy do czyszczenia, można myć w zmywarce. Średnica zewnętrzna wylotu: 1,5 cm — wysokość po złożeniu/rozłożeniu: 3,6 cm/10 cm — waga: 0,03 kg. Jego jena wynosi 9,99 zł.

Media Expert: lejek do słoików to idealny gadżet do przetworówMedia Expert: lejek do słoików to idealny gadżet do przetworów Media Expert

Lejek do napełniania słoików kupisz także w PSB Mrówka

Trochę inny z wyglądu lejek możemy zakupić w sklepach PSB Mrówka. Jest on dobry zarówno do wypełniania słoików jak i balonów 10-34 L. Gadżet ten jest użyteczny w kuchni jak pomocny przy przygotowaniu przetworów domowych. W sklepie tym kupimy go w 6 kolorach. Jego cena to 7,67 zł.

Lejek do napełniania słoików kupisz także w PSB MrówkaLejek do napełniania słoików kupisz także w PSB Mrówka PSB Mrówka

Więcej o: