Jak dbać o storczyki, aby uginały się od kwiatów? Wrzuć ten produkt do wody i podlej roślinę

Głowisz się nad pytaniem jak dbać o storczyki, aby nie chorowały? Roślina ta jest dość specyficzna w uprawie i bywa kapryśna. Jeżeli zauważamy, że jej pąki kwiatowe opadają, a korzenie zaczynają gnić, wykorzystaj nasz trik! Jest naturalny, a dodatkowo sprawi, że gałązki będą uginać się do kwiatów.

Prawidłowo zadbany storczyk jest prawdziwą ozdobą wnętrz. Roślina ta dostępna jest w sklepach w wielu kolorach, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć ten odpowiadający jego gustowi. Aby jednak pięknie kwitł, musi mieć zapewnione odpowiednie warunki. Jeżeli zauważyłaś, że jego pąki opadają, a korzenie gniją, wykorzystaj nasz trik i uratuj roślinę.

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Jak dbać o storczyki, aby nie chorowały? Wykorzystaj czosnek

Czosnek znany jest ze swoich zdrowotnych właściwości dlatego jest tak chętnie wykorzystywany gdy chorujemy. Okazuje się, jednak że jest to antydotum przeciwko chorobom nie tylko człowieka, ale i roślin w tym storczyków. Choć może wydawać się to nieco dziwne, jest naprawdę skuteczne. Wystarczy przygotować prosty wywar, który sprawi, że twoja roślina znów powróci do życia.

Jak podlewać storczyka wywarem z czosnku? Wiemy, jak go przygotować

Jak przygotować wywar z czosnku do storczyka? Oto instrukcja krok po kroku:

  1. Do garnka wlej litr ciepłej wody.
  2. Następnie dodaj trzy lub cztery, przeciśnięte przez praskę lub bardzo drobno pokrojone, ząbki czosnku.
  3. Miksturę odstaw na 24 godziny.
  4. Po tym czasie należy umieścić w miksturze storczyka i moczyć przez ok. 20-30 minut.

Inna metoda zakłada tę samą technikę wykonania mikstury jednak z dodatkiem pigułki z kwasem bursztynowym. Wybierając tę opcję, najpierw należy rozpuścić pigułkę z kwasem bursztynowym w gorącej wodzie. Ostudzić, a następnie dodać trzy, rozdrobnione ząbki czosnku a resztę przygotować jak powyżej. Zabiegi takie możemy wykonywać maksymalnie raz w miesiącu.

Jak dbać o storczyki, aby nie chorowały i nie gniły im korzenie?

Każdy wielbiciel storczyków wie, jak ważne dla tej rośliny jest odpowiednie podlewanie. Nie możemy wykonywać tej czynności zbyt często. Jeżeli zauważymy, że korzenie tej rośliny gniją to właśnie oznaka zbyt dużej ilości wody. Podłoże musi całkowicie wyschnąć przed kolejnym podlaniem, dzięki temu zapobiegniemy przelania rośliny. Zwracajmy także uwagę, aby w podkładce nie znajdowała niepotrzebnie woda a podlewanie wykonujmy techniką nasiadówkową. Jeżeli zapewnimy storczykowi takie warunki, będziemy cieszyć się bujnymi kwiatami.

Więcej o: