Wstydliwy problem nieświeżego oddechu. Jest na to prosty, domowy sposób

Mimo iż nie przyjemny zapach z ust to powszechny problem, który choć raz spotkał większość z nas, do tej pory określany jest jako wyjątkowo krępujący. Często staje się on powodem obniżonego poziomu pewności siebie, a niekiedy nawet wycofania społecznego. Istnieją jednak sposoby, które bez wychodzenia z domu pomogą ci zwalczyć tą nieprzyjemną dolegliwość!

Nieświeży oddech nie tylko utrudnia kontakty międzyludzkie, lecz także może stać się przyczyną zaburzenia codziennego funkcjonowania. Jako jego głównie powody najczęściej wymienia się niewłaściwą higienę jamy ustnej. To właśnie na niedokładnie umytych zębach gromadzi się płytka, którą tworzą resztki pokarmów. Stanowi oni doskonałą pożywkę dla drobnoustrojów jak m.in. grzyby i bakterie. Takie warunki przyczyniają się do ich szybkiego namnażania się, czego następstwem jest próchnica oraz liczne choroby śluzówki dziąseł. Wówczas z naszych ust zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach. 

Świeży oddech możesz przywrócić na wiele sposobów! Wśród nich szczególną popularnością cieszą się tego, które możesz przygotować i zastosować bez wychodzenia z domu. Wyjątkowo pomocna okazuje się mieszanka wody, cytryny, miodu i cynamonu! Już zaledwie po kilka dniach jej stosowania twój oddech może z powrotem stać się świeży na cały dzień. 

Sanah wzięła ślubSanah w "cudownej sukience" oczarowała wszystkich! Podobna w CA i Mohito

Ta naturalna, domowa mieszanka przywróci świeży oddech. Banalnie prosta i tania!

Jedyne czego będziesz potrzebować to: 

 • ½ łyżeczki cynamonu,
 • ½ łyżki miodu,
 • 2 cytryny,
 • 0,2 litra ciepłej wody.

W niewielkiej miseczce umieść miód oraz cynamon. Następnie zalej składniki ciepłą wodą i dokładnie wymieszaj, aż do powstania gładkiej masy. Na koniec dodaj sok z cytryn i zamieszaj ponownie. Możesz zastosować miksturę od razu lub przelać do szklanego słoiczka i używać w razie potrzeby. Dokładnie wypłucz jamę ustną. Nie obawiaj się, jeżeli dojdzie do połknięcia mieszanki - jest ona całkowicie nieszkodliwa! Ponadto nie tylko odświeży ona oddech, lecz także zdezynfekuje usta oraz zabije bakterie znajdujące się w jamie ustnej. 

Jak zadbać o świeży oddech? O tym musisz pamiętać!

 • pamiętaj o wizytach kontrolnych u dentysty: niekiedy przyczyna nieświeżego oddechu nie jest oczywista
 • czyść język z nalotu 
 • dbaj o codzienną higienę zębów myjąc je po każdym posiłku 
 • pij dużo wody, ogranicz picie kawy oraz herbaty 
 • unikaj alkoholu i dymu papierosowego 
 • sięgnij po zioła: od czasu do czasu wypłucz gardło naparem z szałwii, bądź rumianku - mają one działania odkażające i antybakteryjne 
 • ssij tabletki z cynkiem organicznym: są one skuteczniejsze od gum do żucia 
Więcej o: